.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zvierací terapeut lama Rojo pomáha ľudom

  • PDF
4010
Like!

lamy

Tieto lamy širia dobrú náladu v nemocniciach, v školách, v domovoch dôchodcov a iných zariadeniach.

.

.

Povesť lám nie je medzi ľuďmi práve najlepšia, no Rojo je tou výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Rojo je certifikovaný terapeut, ktorý navštevuje domovy dôchodcov a opatrovateľské centrá v kanadskom Vancoueveri, kde svojou prítomnosťou pomáha miestnym pacientom, cítiť sa lepšie. Často krát už len tým, že im navodí úsmev na tvári.

Podľa majiteľov bolo už od narodenia jasné, že Rojo je iný, nikdy sa nepohyboval v skupinke ostatných zvierat, mal vždy bližšie k ľuďom, ktorí k nemu z nejakého zvláštneho dôvodu tiež inklinovali. Veľmi dobre vychádza s deťmi. Svoje terapeutické vlohy v sebe rozvinul Rojo v momente, kedy náhodou farmu navštívil chlapec na vozíku. Silné puto, ktoré si vytvoril s lamou, sa nedalo poprieť. Vtedy sa majitelia rozhodli z Roja spraviť certifikovaného zvieracieho terapeuta.

Dnes má za sebou viac ako 600 návštev rôznych zariadení od domovov dôchodcov, až po centrá pre hendikepované deti, do ktorých chodí roznášať dobrú náladu. Okrem úsmevu, vraj najmä v starých ľuďoch dokáže vzbudiť natoľko silné emócie, že sa rozplačú od radosti. Rojo chodí robiť radosť chorým ľuďom vo veselom kostýme s ktorým sa zžil veľmi rýchlo. Objatia, pohladenie, či veselý tanec, toto všetko patrí do jeho repertoáru, ktorý má z terapeutického hľadiska obrovský význam, najmä pri určitom type pacientov.

lama-rojo1

Lama pochádza z oblasti Bolívie v Peru, malé populácie sú tiež v severnom Chile, Argentíne, Ekvádore.

Je to vysoké robustné zviera, dosahuje výšku 110 až 150 cm a váži 130 kg až 155 kg. Pasie sa na horských svahoch.

Rojo a jej kamarátky majú svoju stránku, určite aj Vás rozveselí svojimi fotkami a videami.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina