.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Svetlo v byte dokáže robiť hotové zázraky

  • PDF
6687
Like!

svetlo-v-byte

Trpí váš byt počas dňa nedostatkom prirodzeného svetla?

.

.

Alebo si len jednoducho chcete po zotmení vychutnať príjemnú atmosféru tlmených svetiel? Prirodzené svetlo je najlepšie, keď sa zotmie, treba pekne zladiť interiér a použiť vhodné svetlá do každej miestnosti. Svetlo vám umožní vnímať nielen priestory, ale aj tvary objektov, ich povrchy a vplýva aj na vašu náladu. Aby ste zvládli výber svietidla ľavou zadnou, odpovedzte si na tieto otázky.

Akú činnosť budem v izbe vykonávať?

Na pracovný stôl potrebujeme silnejšie osvetlenie v teplejších tónoch, na oddych nám stačí viac svietidiel s menšou intenzitou a v chladnejšom odtieni.

Je mojím cieľom zvýrazniť zaujímavý dekoratívny prvok?

Ak chcete zvýrazniť zaujímavý obraz, postačia vám dve bodové halogénové svetielka upevnené nad obrazom.

Potrebujem zvýšiť bezpečnosť, napríklad osvetlením schodiska?

Na výber máte čoraz populárnejšie LED osvetlenie, ktoré nespotrebuje veľa energie a oceníte ho aj v noci, keď sa potrebujete dostať na toaletu. ideálne je osvetlenie do kúpeľne, v blízkosti umývadla či vane. Okrem toho, že musia spĺňať technické normy pred úrazom elektrickým prúdom, voľte jednoduché svietidlá. Jedno na celkové osvetlenie a druhé formou žiariviek okolo zrkadla. Okrem hlavného svietidla nezabudnite ani na bodové osvetlenie. Ideálne je pokúsiť sa prepojiť netradičný dizajn s funkčným osvetlením.

Budú sa v miestnosti hrať deti, ktoré by mohli svietidlo ľahko prevrhnúť a poraniť sa?

Nároky na estetický vzhľad by mali ustúpiť stranou a prvoradá by mala byť bezpečnosť. Vyhnite sa pritom skleneným tienidlám, ktoré môžu deti ľahko prevrhnúť a rozbiť.

Mám dostatok času na údržbu netradičných materiálov použitých na tienidlách?

Vždy si premyslite, či budete mať dosť času na údržbu tienidiel z netradičných materiálov ako kožušina či zamat.

Na čo by ste nemali zabudnúť?

Svetlé povrchy a leštené materiály odrazia väčšie množstvo svetla ako tmavé povrchy a porézne materiály.

Kombinujte v priestore rôzne druhy svetla. Ako hlavné svetlo použite teplé a rozptýlené svetlo, ktoré by malo rovnomerne osvietiť celú miestnosť. Svietidlá so svetlom smerujúcim dolu spôsobujú ostrejší rozdiel medzi svetlom a tieňom ako bežné závesné lampy. Ak ich umiestnite v blízkosti steny, vytvoria hrou svetla zaujímavú kresbu. Nástenné lampy môžete umiestniť vedľa zrkadla, ak chcete dosiahnuť rovnomerné nasvietenie tváre.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina