.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako si privyrobiť na materskej či dôchodku?

  • PDF
20384
Like!

ako-si-privyrobit-na-materskej

Vylepšite si rodinný rozpočet, päť tipov, ako získať extra peniaze.

.

.

Poradíme vám, ako speňažiť talent, čas navyše či lásku k zvieratám. Možno máte extra čas, ktorý by ste v prípade, že to potrebujete, mohli premeniť na extra peniaze. Nie, nemáme na mysli, aby ste si popri práci hľadali ešte jednu. Ak máte záujem príležitostne si privyrobiť, tak potom tu pre vás máme niekoľko zaujímavých tipov, ako si privyrobiť.

1. Upratovanie či žehlenie

Ak pri upratovaní alebo žehlení naozaj relaxujte, premeňte  svoju záľubu na peniažky. Čo tak vypomôcť zaneprázdnenej susede, ktorá potrebuje ožehliť manželovi tonu košieľ? Alebo aspoň raz do týždňa upratať byt? Stanovte si sadzbu, ktorá sa vám obom oplatí a vyťažíte z toho. Zamestnaná žena nepreplatí agentúre a dá kľúče od bytu do ruky niekomu dôveryhodnému a vy si privyrobíte.

2. Opatrovanie detí

Možno ste presne ten typ, ktorý miluje deti a robiť im animátora by vás bavilo. Ak máte aj nejaké skúsenosti, určite to mamička, ktorá potrebuje stráženie, ocení. Prihláste sa prípadne do agentúry, ktorá stráženie detí sprostredkúva.

zena-na-materskej1

3. Stráženie a venčenie psov

Ak máte pozitívny vzťah k zvieratkám, možno by ste namiesto detí mohli opatrovať práve psíkov. Na Slovensku už dokonca existuje aj portál, niečo na štýl psej zoznamky, kde sa stretávajú milovníci zvierat a ľudia ochotní za menší poplatok štvornohých miláčikov postrážiť v čase, keď majiteľ nemôže. Treba pomôcť majiteľom psíkov, ktorí idú na dovolenku a chcú mať o zvieratko postarané.

4. Speňažte svoj kuchársky talent

Prečo nie? Oblizuje si každá návšteva prsty a titulujú vás tým, že ste fantastická kuchárka? Tak potom to speňažte! Mamičky na materskej doma vyrábajú napríklad torty, ktoré predávajú. Zábavka, ktorá sa stane zdrojom financií, je príjemná záležitosť. Alebo ponúknite zamestnanej rodine, či starému mládencovi, ktorý žije sám, že im pripravíte chutnú, teplú večeru aj s dezertom. Jediné, čo musia urobiť je, vyzdvihnúť si to. Do ceny jedla započítajte nielen náklady za nákupy a nádobu, ale aj vašu prácu.

.

.

5. Internetový bazár a dražba

Je to naozaj skvelá vec! Stačí, ak veci, ktoré nepotrebujete a sú zachovalé alebo dokonca aj nové, odfotíte na mobil a vytvoríte si konto predávajúceho. Existujú rôzne bazáry, kde veci predávate alebo ich účastníci dražia v dražbách. Zbavíte sa zbytočností a speňažíte ich. Ideálne je predať oblečenie či detskú výbavičku, ktorá je ako nová, no už ju viac nepotrebujete.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina