.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zvonček karpatský, Trávnička prímorská, Kamzičník

  • PDF
13698
Like!

zvoncek karpatsky

Zvonček karpatský Campanula carpatica. Zvonček je kobercovitá skalnička, kvety veľké modro fialové, listy drobné široko kopijovité, sviežo zelené.

.

.

Je to karpatský endemit, ktorý rastie výlučne na vápencových podkladoch, na slnečných až mierne zatienených stanovištiach. Ak odkvitajúce kvety pravidelne zastrihujeme, vydrží kvitnúť veľmi dlho. Pestujeme ho na slnečnom stanovišti, prípadne s miernym odklonom od slnka v priepustom substráte. Kvitne jún až august.

travnicka prizemna

Trávnička prímorská Armeria maritima. Drobná skalnička, vytvára vankúšovité porasty, listy čiarkovité v prízemnej ružici, kvety zložené ružové. Tvorí jasne ružové, guľovité súkvetia na bezlistých stonkách. Rastie v prírode na pobreží. Hodí sa preto na výsadbu popri chodníkoch a cestách, ktoré sú v zime solené. Je to zároveň veľmi pekná rastlina do skaliek. Kvitne máj až júl.

kamzicnik

Kamzičník columnov Doronicum columnae. Trvalka, bohato kvitne na žlto, listy srdcovité lesklé. Nájdeme ho na brehoch horských potokov, v lomoch, alebo v lese. Kvitne apríl až máj.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina