.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Opál a zlato vzácnejšie ako diamant

  • PDF
6904
Like!

opal1

KRÁĽOVSKÝ DRAHOKAM OPÁL A ZLATO sú vzácnejšie ako diamant

.

.

Cena diamantov stúpa len vďaka umelému navyšovaniu ceny a veľkej reklamnej kampane na tento druh komodity.

cenník diamantov je dosť nadhodnotený

Diamant je síce najtvrdší nerast, ale je veľmi krehký a môže i prasknúť, dá sa neopatrným zachádzaním odlúpnuť a pokaziť. Investičný špekulanti a niektorí zlatníci radia vkladať peniaze a úspory práve do diamantov a predražených diamantových šperkov.

opal

Z dlhodobého hladiska možno áno, ak chcete povedzme zabezpečiť vaše narodené dieťa, aby v dvadsiatke malo štartovné do života.

Každý človek v dnešnom civilizovanom "mravenisku" sa snaží získať pre seba čo najviac, nahrabať veľa peňazí, zlata, autá, domy, iné majetky.

Lenže najrozumnejšia investícia vždy bola a vždy bude nákup žltého kovu - zlata! Len zlato vám zaručí pravú hodnotu vašich penazí. Zlato pozná každý a vie odhadnúť jeho pravosť puncom a jednoduchou skúškou. Zlato vymeníte alebo predáte v každej záložni, prakticky ak potrebujete narýchlo obnos peňazí, viete ich hneď získať.

Ale diamanty sú pre laika neznámy pojem a aj odborník má niekedy problém odhaliť falzifikáty.

opal

Máte doma miniatúrne zrnká priehľadných sklíčok o ktorých vás silno presviedčajú, že ste dobre investovali desaťtisíce eur. Ale neklamete sami sebe ?

Dnes každý dobre vie, že cena diamantov je umelo vyhnaná a špekulatívna. Pre obyčajného smrtelníka je diamant bezvýznamný a stráca záujem.

Ak si kúpite investičný diamant a chcete ho spätne odpredať, ihneď nastane problém !

Komu ho predáte tak aby sa vám to oplatilo ?

Na slovensku nereálne a väčšinou čakáte dlhé masiace na zahraničného kupcu, ktorí vám síce zaplatí, ale o niekoľko tisíc eur menej, pretože je obchodník.

Musíte si objednať a zaplatiť uznávaného znalca, ktorí vám bude asistovať pri predaji.

Predajcovia sa síce oháňajú certifikátom pravosti, tento kúsok papierika vám určite v predaji moc nepomôže. Dnes sa dá sfalšovať všetko.

Prstene a rôzne iné šperky s diamantom je úplne mŕtva a zbytočná investícia, nikdy sa vám peniaze nevrátia späť.

Diamanty v šperkoch sú viac kazové, skryté miniatúrne vady kameňa sú nakoniec menej hodnotené ako investičné.

Priesvitné vybrúsené kamienky krištálikov kupite deťom na hranie za 5 eur a sú na nerozoznanie od tých za ktoré ste dali 50-100 tisíc euro.

Ak si kúpite obyčajný krištál na 99,99% podobný diamantu za 10 euro a dáte si ho z frajeriny do ucha ako náušnicu, verte mi že nik nerozpozná, či máte v uchu 10 euro, alebo 70.000 euro !

opal2

Takže na machrovanie vám úplne stačí krištáľ za 10 eur. Nebudete predsa na chrbáte nosiť certifikát o pravosti diamantu vo vašom uchu.

Len vy viete, koľko ste investovali a ako vás krásne profesionálny investičný management - machri v oblbovaní, štýlovo s bielym golierikom oťahali o poctivo zarobené peniaze.

Zo všetkých kameňov najvzácnejší a najkrajší je pravý OPÁL.

Opál ako kráľovský drahokam mal na svedomí útlm obchodu s diamantmi a preto sa skupinka podnikavcov všemožne snaží dlhé roky umelo presadiť len a len diamant.

Ibaže pravda je taká, že len opál je najkrajší kráľovský drahokam a zdobí napríklad aj francúzske korunovačné klenoty.

Opály obdivoval Napoleon či kráľovná Viktória a po vzore britského kráľovského dvora po ňom túžili všetci.

Lenže obchodníci s diamantmi z Londýna - Hatton Garden sa cítili popularitou tohto drahokamu ohrození v predaji, preto začali o opále šíriť vykonštruované mýty a bláznivé povery.

.

.

Opál v dnešnej dobe znovu získava významné postavenie medzi investormi, ako krátkodobá i dlhodobá investícia, trblietavé farebné kamene majú priaznivé liečivé účinky, môžete ich dennodenne nosiť a okúzlovať dúhovou farebnosťou.

Medzi dobré investície krátkodobé i dlhodobé patrí aj nákup striebra.

Nech žije kapitalizmus, boj o prežitie, vojna o zákazníka a hlavne vykorisťovanie človeka človekom.

opal3

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina