.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Cyprus ostrov krásnej bohyne Afrodity

  • PDF
14208
Like!

cyprus3

Nádherné pláže, čisté a teplé more, kvalitné hotely, príjemné služby.

.

.

Ostrov cyprus navyše vyniká pozoruhodnou škálou pamiatok a atrakcií, sústredených na malom území. Múzeá a archeologické náleziská vás prevedú obdobím 5 tisícročí. Životom pulzujúce prímorské letoviská, stredoveké pevnosti, starobylé chrámy, či horské lesy, údolia posiate vinicami, obilím a olivové háje.

Letné teploty pri 40°C a vyše 300 slnečných dní predstavuje skutočný prázdninový raj pre každého. Ostrov Cyprus sa nachádza v severovýchodnej časti Stredozemného mora. Geograficky patrí jednoznačne k Ázii, na severe má najbližšie k Turecku cca 85 km, na východe je najbližšou pevninou Sýria, Libanon a Jordánsko, na juhu Egypt. Politicky je potrebné zaradiť Cyperskú republiku k Európe, konkrétne jej južnú grécku časť, ktorá je od roku 2004 členom EÚ. Severná časť Cypru je od roku 1974 obsadená tureckými vojskami a na jej území je vyhlásená Turecká republika Severný Cyprus. Separátny štát, ktorý však nie je medzinárodne uznaný žiadnym iným štátom.

cyprus2

Medzi najznámejšie letoviská na Cypre patrí Ayia Napa, Protaras, Larnaca, Limassol a Paphos. Strediská ako Ayia Napa, Protaras či Limassol sú modernými strediskami s pravou dovolenkovou atmosférou.

Ako prvý dotyk s históriou či pravou cyperskou kultúrou, odporúčame navštíviť stredisko Larnaca. Oboznámiť vás musíme aj so strediskom Paphos, ktoré v lete ožíva množstvom návštevníkov zo všetkých kútov Európy. Bývalé hlavné mesto Paphos je jedným z najstarších miest na Cypruse a má veľké množstvo pamätihodností. O tom svedčí aj fakt, že Hrobky kráľov sú zapísané aj v Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Dnes je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich stredísk na ostrove.

ostrov-cyprus

Letovisko je obľúbené nielen pre svoje pláže s krištáľovo čistou vodou ale hlavne svojím centrom, v ktorom sa v správnom pomere mieša vôňa cyperskej histórie v kombinácii s moderným letoviskom. Toto námorné mesto vedie rušný nočný život, ktorému je mu venovaná jedna celá ulica Bar street. Neďaleko sa nachádzajú povestne známe skaly, v ktorých sa z morskej peny zrodila grécka bohyňa lásky Afrodita. Krásna príroda a vôňa je balast na dušu. Už sa chystáte na dovolenku?

cyprus

tags: cyprus ostrov krasnej bohyne afrodity

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina