.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Kvet Verbena - Verbena Empress Burgundy

  • PDF
5219
Like!

verbena-rozne-farby

Verbena je často nazývaná aj ako Železník lekársky.

.

.

Je to nízka nemrznúca letnička, vhodná hlavne do skaliek, vďaka svojmu nízkemu vzrastu. Patrí medzi nenáročné záhonové rastliny. Dá sa pestovať aj v kvetináčoch. Táto rastlina je známa už od staroveku, v mnohých kultúrach bola vnímaná ako rastlina s nadpozemskou mocou.

Vo svojej domovine v Amerike rastie, ako trvalka. U nás sa však s pravidla pestuje, ako letnička ktorá sa po odkvitnutí likviduje. Kvitne od júla do októbra. Existuje mnoho druhov, niektoré sú previslé, ktoré našli uplatnenie hlavne v závesných nádobách. Existujú však aj kríkovité druhy, ktoré sa výborne hodia do záhonov, ale aj do okrasných nádob. Kvitne veľa klasov, ktoré rastú spriamene smerom nahor. Farebná paleta je široká od bielej až po fialovú.

verbena-fialova

Keď počas obdobia vegetácie odoberáme rezy, tak sa ľahko zakorenia. Takýmto spôsobom si môžeme vypestovať rastlinu na ďalšie obdobie.

Najlepšie kvitne na slnečnom mieste, ale znesie aj polotieň. V čase rastu vyžaduje bohatú zálievku. Počas vegetácie hnojíme raz za týždeň. Pravideľným vyštipovaním odkvitnutých kvetov, sa stonky viac rozvetvujú a rastlina po celé leto nepretržito kvitne.

verbena

tags: kvet verbena verbena empress burgundy

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina