.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Z chlapca sa stal milionár. Na čom zbohatol?

  • PDF
8037
Like!

nick

Sedemnásťročný Nick D Aloisio vyvinul mobilnú spravodajskú aplikáciu, ktorú od neho kúpila Yahoo, za 30 miliónov dolárov.

.

.

Celý nápad sa zrodil, keď mal 15 rokov. Vyhľadával informácie na skúšku a internet ho zahlcoval množstvom nepoužiteľných správ. Chcel sa stručne a jasne dozvedieť, čo sa deje. Rozhodol sa preto vytvoriť spravodajskú aplikáciu Summly. Program zhrnie a skráti dlhé články na webe do troch odstavcov, aby sa dali jednoduchšie čítať na mobilných telefónoch. Úspech mala okamžite. Od roku 2011 si ju stiahlo milióny ludí a nakoniec prejavil záujem aj Yahoo. Chlapec teraz pracuje pre túto spoločnosť na plný úväzok.

aplikacia summly

A škola? Vzdelanie ma prirodzene zaujíma, takže to bude v pohode. Práca pre Yahoo je životná príležitosť a bolo by hlúpe ju zahodiť, povedal chlapec. Po večeroch sa pripravuje do školy a študuje ruštinu a čínštinu.

V piatich rokoch ho namiesto hračiek zaujímal solárny systém a galaxie, v deviatich dostal prvý pc, v desiatich sa hral so špičkovým filmovým softwérom, v dvanástich sa sám naučil programovať.

Aplikácia Summly sa objavila na Apple v novembri 2011 a keď si ju stiahlo 30 tisíc užívateľov, začal sa o nu zaujímať aj ôsmy najbohatší muž na svete Li Ka-shing. Ponúkol mu 300,000 dolárov. Peniaze dorazili na účet na jeho 16 narodeniny. Moja motívacia bola vždy vývoj aplikácií a nie peniaze. Uvažuje o novej aplikácii, ktorá by zhrnula nielen správy, ale aj Wikipedii, knihy alebo blogy. Peniaze chce investovať práve do vývoja nových technológií.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina