.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Osemročný Ahmed sa stal detským vojakom

  • PDF
8272
Like!

ahmed_syria

Takýchto príbehov sýrskych detí, ktoré museli predčasne dospieť, je mnoho. Osemročný Ahmed je jedným z týchto detí. Ihrisko vymenil za predné línie husto ostreľovaného mesta Aleppa.

.

.

Občianska vojna v Sýrii prevrátila Ahmedov život naopak. Z bezstarostného chlapca, ktorý vyrastal v normálnej rodine, sa stal detský vojak. Žijem so svojím ujom a pomáham mu. Nemám žiadnu inú možnosť. Nie je tu škola, moja rodina je mŕtva, čo by som mal robiť? hovorí a fajčí cigaretu. V jeho očiach je vidieť, že toho za osem rokov zažil viac ako ktorýkoľvek dospelý. " Moja matka zomrela pri mínometnom útoku, dal som jej pusu a bolo", dodal pre The Telegraph.

Ahmed teraz žije v prašných uliciach Aleppa so svojím ujom, ktorý bojuje proti režimu a chlapec sa ho snaží napodobniť. Dospelým chlapom sa ale ťažko môže vyrovnať, aj keď mu odvaha nechýba. Zbrane sú tažké a stále mám problémy s nimi strielať, môžem strielať len keď ležím na zemi, vysvetľuje. Boje sa trošku ukľudnili od minulého roku a máme veľa mínometov. Ale odstrelovači sú stále veľký problém.

ahmed syria 1

Chlapec hovorí, že ho predtým bavilo jazdiť na bicykli, teraz si hraje na vojaka. Hádže granáty, striela po vojakoch sýrskej armády, alebo nosí ostatným rebelom čaj a pomáha so zásobovaním. Fotka malého Ahmeda obletela svet. Takýchto detí je v Sýrii veľa. Stovky detí sú cvičené ako vojaci. Chlapcov posielajú na prieskumné misie, alebo pašujú zbrane k iným skupinám. Za dva roky boli zatvorené stovky škôl. Deti nemajú žiadne vzdelanie, vojna im vzala detstvo i rodiny. V Sýrii vyrastá nová ztratená generácia.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina