.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Najlepší bicykel za 25 000 eur, alebo najdrahší na svete

  • PDF
5060
Like!

bicykel-factor1

Volá sa Factor 001 a na prvý pohľad vyzerá veľmi jednoducho.

.

.

Na rozdiel od klasických bicyklov je však koncipovaný ako integrované zariadenie, čiže niečo viac ako len zvyčajný súbor súčiastok. Získava tak jazdné vlastnosti, o ktorých užívatelia bežných bicyklov môžu iba snívať. Aj preto stojí približne 25 tisíc eur.

Factor 001 je výnimočný nielen cenou. Je vybavený špičkovou elektronikou, ktorá dokáže merať, zaznamenávať a vyhodnocovať všetky pohyby, ktoré cyklista vykonáva. Sleduje rýchlosť kolies, výkon cyklistu a jeho vynaloženú námahu. Počítač s laboratórnou presnosťou spracúva údaje o tom, na ktoré časti bicykla je vytváraná najväčšia záťaž. Je vhodný ako tréningový stroj pre špičkových športovcov, ale aj pre bohatých podnikateľov, ktorí by o svojom zdravotnom stave chceli vedieť úplne všetko.

bicykel-factor

Elegantná, ale robustná konštrukcia bicykla ručí za to, že jazda na ňom je pohodlná a súčasne bezpečná. Ergonomický dizajn zvyšuje jeho rýchlosť a znižuje námahu cyklistu viac ako pri bežných typoch. Podľa dizajnérov ide o vôbec najlepší bicykel na svete, ktorý sa dá dokonale prispôsobiť priamo "na telo" svojho užívateľa. Je vyrobený z odľahčených a súčasne veľmi pevných uhlíkových kompozitných materiálov. Vyrobila ho spoločnosť bf1 systems, ktorá získala skúsenosti s dizajnom krásnych a pritom praktických tvarov v F1.

bicykel-factor2

tags: najlepsi bicykel za 25 000 eur alebo najdrahsi na svete

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina