.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zaháda lode Mary Celeste

  • PDF
11002
Like!

lod-mary-celeste2

Lode duchov z času na čas, či skôr zo storočia na storočie, brázdia moria. A hoci skeptici tvrdia, že ide o výmysly a babské povedačky.

.

.

Mystické lode majú tisícky fanúšikov, ktorí sa pokúšajú rozlúštiť ich záhadu. Či už ide o Blúdiaceho Holanďana, Zebrinu alebo slávnu Mary Celeste. O záhade Mary Celeste kolujú rozličné legendy. Pôvodným názvom Amazon, sa brigantína Mary Celeste, vďaka záhadnému zmiznutiu posádky zaradila medzi top záhady 19. storočia.

Keď na jej palubu nastupoval 7. novembra 1872 skúsený, 37 ročný kapitán Benjamin Briggs so ženou Sarah, dvojročnou dcérou Sophiou a sedemčlennou posádkou, nikomu nenapadlo, že sa celá posádka Mary Celeste už nikdy nevráti späť. Loď smerovala s nákladom alkoholu do Janova. O necelý mesiac, 5. decembra 1872, asi 800 kilometrov od Gibraltáru, zbadal kapitán lode Dei Gratia, Mary Celeste. Keď nereagovala na jeho signály ani po dvoch hodinách, vybral sa na loď a našiel ju celkom prázdnu.

lod-mary-celeste

Na palube nebolo ani živej duše, cennosti i osobné veci zostali na svojom mieste, hoci chýbal záchranný čln, chronometer a papiere od lode. V kapitánovej kajute bolo prestreté na raňajky, zásoby na lodi by vydržali posádke ešte šesť mesiacov. Lenže po kapitánovi, jeho rodine a posádke sa zľahla zem. Okamžite sa objavili riešenia záhady, hovorilo sa o útoku morských príšer na loď, únose rodiny mimozemšťanmi a otrave jedlom. Pravdaže, ani jedna teória sa neuchytila, a tak Mary Celeste zostáva aj po sto tridsiatich rokoch záhadou.

ODPORÚČAME:

Koniec sveta Jeho dátum je na obraze Posledná večera

Baktéria dokáže neobmedzene vyrábať ropu

Originálna búdka pre vtáčiky to musíte vidieť

Ako odstrániť mastnotu bez chemikálii?

tags: Zahada lode Mary Celeste zahady

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina