.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Viete kde je najviac pijanov a silná spotreba alkoholu?

  • PDF
4202
Like!

alkoholici-mapa-svet

Slováci si skutočne radi vypijú. Nie je to už len obyčajná veta, ale potvrdili to aj svetové štatistiky.

.

.

Podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vydanej 11. februára, spotreba alkoholu na jedného človeka v roku 2005 bolo 6,1 litra. Informáciu priniesol portál Economist.com.

Najväčších konzumentov alkoholu môžete nájsť v Európe a v bývalých štátoch Sovietskeho zväzu. Najviac pijú Moldavci, ich spotreba predstavuje 18,2 litrov čistého 40-percentného alkoholu na jednu osobu. Pričom viac ako desať litrov z ich spotreby predstavuje podomácky vyrobený alkohol.

Sme na prvých priečkach Na druhom mieste sú Česi, ktorý vypili v priemere len o dva litre alkoholu menej za rok (16,2 l). Slováci majú spotrebu 12,5 litra alkoholu ročne.

Alkohol zabíja

Podľa WHO alkohol má na svedomí 2,5 miliónov úmrtí ročne ...

Najčastejšou príčinou úmrtí v tejto súvislosti boli ochorenia pečene, kardiovaskulárne ochorenia, poruchy nervového systému v dôsledku alkoholizmu a chronický alkoholizmus, patria sem aj otravy alkoholom.

Nepite alkohol, mení to telo aj myseľ. Všimnite si ľudí, ktorí často pijú alkohol. Je im to vidieť v tvári, sú celý červený a sú dehydrovaný po duševnej stránke sa takýto človek zmení. Môže trpieť depresiami.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina