.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vybieľte si zuby, krásny úsmev je in a ihneď očarí

  • PDF
5672
Like!

biely usmev

Túžite mať biele zuby, ale nechcete utrácať za drahé bielenie zubov ?

.

.

Skúste si vybieliť zuby osvedčenými domácimi prostriedkami. S bielym úsmevom budete príťažlivejší a konzumovanie čerstvej zeleniny, alebo ovocia sa pozitívne odrazí aj na postave.

1. Ovocie a zelenina

Do nákupného košíka si vhoďte čerstvú mrkvu, zeler a pár jabĺk. Vďaka ich chrumkaniu sa zbavíte žltého povlaku a navyše si namasírujete ďasná, ktoré sa zároveň prekrvia a budú zdravé.

Skúste banán: Keď ho zjete šupkou si pretrite zuby. Uvidíte že budú belšie.

2. Jahodová hostina

Šťavnaté jahody nie sú len skvelou pochúťkou, ale aj účinnou bieliacou kúrou pre váš chrup. Enzýmy zbavia zuby farebných škvŕn, ktoré sa na nich objavili vďaka káve, čaju, alebo pôsobeniu vína. Skúste roztlačiť jahody s jedlou sódou, pripravenú pastu naneste na zuby a nechajte chvíľku pôsobiť.

3.Syrová pochúťka

Syry obsahujú kyselinu mliečnu a sú jedným z najúčinnejších prírodných bielidiel na zuby. Navyše zanechávajú na zuboch povlak z vápnika a tým zabraňujú tvorbe zubného kazu.

4. Bylinkový dych

Milujete mätu alebo bazalku? Ak áno, bielemu úsmevu už nič nebráni. Už starí Rimania pravidelne žuvali lístky týchto byliniek a docielili tak nielen krásne zuby, ale aj svieži dych.

5. Kokosový olej

Najprv si vyčistite zuby pastou, poriadne vypláchnite a naneste kokosový olej. Krúživými pohybmi ho kefkou pekne rozprestrite po všetkých zuboch.

6. Kypriaci prášok a jedlá sóda

Raz za mesiac, môžete vyskúšať účinky jedlej sódy alebo kypriaceho prášku, perfektne vybieli váš úsmev. Zmiešajte prášok so zubnou pastou a jemnými krúživými pohybmi, si zmesou čistite chrup asi 3 minúty, rozdiel spoznáte okamžite.

Pozor všetky tieto "kúry", robte opatrne a nie často, aby ste si nezničili zubnú sklovinu. Každopádne konzumovanie zeleniny a ovocia je veľmi prospešné pre telo.

biely usmev1

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina