.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Predaj Vianočných Stromčekov Záhradné Centrum UNISEM Piešťany Teplická 56

  • PDF
5491
Like!

vianocne-stromceky-unisem-zahradne-centrum-piestany

Záhradné Centrum Unisem Piešťany / http://zahradnecentrum.com / na Teplickej ulici 56 vám poradí, aký stromček by ste si mali vybrať, aby vám vydržal čo najdlhšie svieži.

Pri výbere stromčekov platí pravidlo, naše slovenské či české stromčeky sú spravidla lacnejšie. A najviac voňajú.

Ponúkame na predaj vianočné stromčeky aj v črepníkoch.

Kvalitným vianočným stromčekom sú podľa vône smrek pichľavý či obyčajný, tie vám rozvoňajú celý byt. Rozdajú sa celé podobne ako jedličky či borovice.

Smreky rýchle a intenzívne uvoľňujú do ovzdušia esenciálne oleje. Ten pichľavý sa však zdobeniu riadne bráni, lepšie je krášliť ho v rukavičkách. Živica ihličnatých stromov má schopnosť liečiť.

Podľa slovníka symbolov od autora Jacka Tresiddersa živica znamená nesmrteľnosť a jej symbolika je založená na obľúbenej viere, že živica je nesmrteľný, večný duch dlhovekých stromov.

Vianočný stromček z našich lesov už síce dlho nepožije, ale práve vďaka omamnej vôni živice, ktorá upokojuje a stimuluje zmysly, uzdravuje naše telo, uvoľňuje napätie a stres a má tiež antiseptické účinky. Obrazne by sa dalo povedať, že strom nám odovzdá počas Vianoc svoju nesmrteľnosť.

Škoda, že opadá a zvädne. Práve preto predávame aj stromčeky v črepníkoch. Čo teda robiť, aby nám vianočný stromček neopadával? Strom neumiestňujte pri vykurovacích telesách. Treba ho dať čo najďalej od radiátora.

Keď ho kúpite, odrežte odspodu koniec kmeňa, obnovením rezu a vložením stromu do nádoby s vodou zabezpečíte, že voda ho bude dlhšie vyživovať. Ale keďže som realista a viem, že ľudia majú radi stromy odspodu ofrézované, zabalené, nepredpokladám, že si niekto tento rez bude doma pri rôznych iných povinnostiach a starostiach obnovovať a zháňať pílku.

Asi postačí len to vedro s vodou. Z dvora dovnútra vykúreného domu ho dávajte postupne.

Najskôr ho dajte do chladnejšej miestnosti - chodby alebo špajze, ak sa vám tam zmestí. Až potom ho umiestnite v izbe. Ľuďom, čo majú byty, poradím, aby si izbu, do ktorej stromček umiestnia, dobre vyvetrali. Vymrazili. Nepripravíte mu taký šok.

Stromček sa krásne rozvinie a po hodinke ho môžete začať zdobiť.

Stále platí, že dlhšie vydrží stromček, ktorý vložíme do stojana uspôsobeného na vodu. Strom odspodu nasáva vodu, no nie cez drevo, ale cez kôru.

Preto nie je dobré ofrézovať spodok celý, ale len na určitých miestach, aby na kmeni ostali zvyšky kôry. Je dobré každý deň ho jemne orosiť, ale pozor na elektrické žiarovky a pripojenie do siete predtým radíme vypnúť.

Záhradkáske potreby, Záhradné centrum Unisem vám ponúka borovice, smreky, jedličky, frézovanie a balenie do siete je zdarma.

Vianočný stromček do každej domácnosti za najlepšie ceny od 8:00 – 18:00 hod.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina