.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Chcete zarobiť na Instagrame? Ale realita je úplne iná

  • PDF
7747
Like!

instamania

Pretože samotný facebook neprináša vidinu zárobku propagovaním profilu, neni tak zaujímavý ako práve instagram. Hlavne ide o predaj reklamy! Dôležitá je propagácia celebrít a osobností, ostatní sú len nuly do počtu a na lajkovanie.

Všetko to začalo pred nedávnom masívnou propagáciou a masírovacím BOOMOM, teda lepšie povedané, že aké to bude super sociálne.

Viete čo je SHADOWBAN? Je to tichá zabijácka zbraň na váš profil, zablokujú vám fotky v haštágoch a nebudú sa viac zobrazovať ostatným, budú vám blokovať priateľov "followerow" a váš profil sa stane mŕtvym.

Ale hlavne že je váš profil pretkaný nezáživnými nastrčenými platenými reklamami od instagramu!

.

.

Je takmer nemožné získať na profile slušný počet hlavne reálnych followerov na instagrame.

Ak chcete získať zaujímavý počet nasledovníkov, je to veľmi veľmi ťažké, bez toho aby ste museli stráviť celý život na Instagrame.

Aj keď ste sa nikdy nepokúšali podvádzať, aby ste získali úspešný profil a speňažili ho napríklad reklamou. Trávite celé dni na profile, komentujete iným, likujete a výsledok? dvaja traja follow za deň, keby aj desať, aj tak proste slabota.

Keď dáme aj tých desať za deň x 30 dni = 300 mesačne a celý mesiac sedieť od rána do večera na instagrame. Teda 300 x 12 = 3200 follow za celý rok úmornej práce. Za desať rokov je to 32000 sledovateľov, no smiešna cifra za toľko vlastne ani nezaplatenej práce.

.

.

A výsledok je, že prídete o desať rokov reálneho života, ktorý venujete zadarmo instagramu, tisíce stratených hodín z vašeho života, len za pár lajkov, komentárov a pár sledovateľov.

Celý tento ošiaľ menom instagram je založený iba na tom, aby ste ako jedna z radu miliónov insta-oviec čo najviac lajkovali a komentovali fotky vyvoleným celebritám. A predaj reklamy, to má byť hlavným poslaním a cieľom. Insta management a manageri si toto celé veľmi dobre vymysleli ako zarábať ale hlavne oberať mladých ľudí o čas.

A preto vymysleli aj známu formulku, že "keď si neni na instagrame, tak ako by si ani neexistoval". To je formulka na prevádzkovanie biznisu a hlavne na psychologickú motiváciu mladých ľudí.

Ale povedzme si to takto, že keď už nebudem na instagrame aj milióny ostatných, tak instagram prestane existovať a insta-biznis skončí.

Možno za pár rokov si insta-duše uvedomia, ako ich to oberá o drahocenný čas.

Lenže postupne ako si všímame že i samotný instagram nám začal pchať takzvané "sponzorované" príspevky, kadejaké nechcené reklamy a postupne sa z instagramu stáva dobre cielená továreň na reklamu.

A ešte jedna dôležitá vec je, že len také obyčajné profily z 500-až 50tisícami sledovateľov dnes už nič neznamenajú a sú len na to aby podporovali tie veľké celebrity, ktoré majú milióny followerov a potrebujú ešte viac, aby zarábali viac a viac pomocou sledovateľov.

Inak by boli celebrity iba bezcenné duše, ako sme pre nich my obyčajný sledovatelia. Celý systém je pekne zvrátený a pretkaný sociálnou nerovnosťou a šancu na úspech si môžete iba predstavovať doma pod vankúšom.

instamania2

Pretože tak ako chcete byť hviezda práve vy, tak chce byť na instagrame každý. Bohužiaľ ľudská vlastnosť mať stále viac a viac a chamtivosť umelo udržuje instagram v nafúknutej bubline a to vyhovuje kapitalistom v ich zarábaní na reklame a iných oblbovacích sprostostiach.

Reálna šanca že získate státisíce reálnych follow a státisíce likov je prakticky nulová a pritom môžete byť aj pekná a mladá modelka alebo model a podobne. Aj známe celebrity majú svoje profily pretkané veľmi rafinovane nastrčenými reklamami.

Skoro všetky ich profily riadia dobre vyškolené profi insta agentúry. Takže je to len o reklame, o peniazoch a nie o ich živote a o ich skutočnom svete v ktorom žijú.

Často sa stávajú aj také veci, že si vlatný profil riadite doslova sami.

Ako to? Jednoducho. Nainštalujete si zopár programov alebo sa zaregistrujete na stránkach a získavate body za ktoré si potom sami určíte a vymeníte počet like, počet komentárov alebo počet followerov, ktorí vám po čase dajú aj tak unfollow :)

A pritom zasa tomu venujete neskutočne veľa svojho drahocenného času.

Taká je totiž realita na instagrame, pozlátko je veľmi pekné zlaté, ale vnútro už neni chutná čokoládka, ale pokazené vajcia a k tomu kyslá uhorka.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina