.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako žijú obyčajní ľudia v Monaku ?

  • PDF
8335
Like!

monaco

Monako je považované, za jednu z najbohatších krajín na svete. Životná úroveň aj tých obyčajných ľudí, je vysoká a pojem "skromný život", je radikálne odlišný od toho čo si predstavujeme my.

.

.

Ako žijú obyčajní ľudia v tejto nádhernej malej krajine ? V Monacu majú všetci obyvatelia svoje bývanie, aj tí najchudobnejší. Honorárny generálny konzul Monackého kniežatstva Nikolai Orlov, na zasadnutí vlády, prerokovával aj otázku zabezpečenia bývania 11 najchudobnejších obyvateľov kniežatstva.

monaco1

Podľa noriem, musí mať každá osoba pre seba 125 metrov štvorcových. Táto otázka bola vyriešená v prospech týchto ľudí, ktorí dostali svoje nové bývanie. Najlacnejší meter bývaia v Monacu vyjde od 20.000 euro, takže každý dostal byt minimálne v hodnote 2,5 miliona euro.

monaco2

Bežne vyjde meter štvorcový aj 50.000 - 70.000 euro. V Monacu žije zhruba 37.000 ľudí, ale len asi 5000 ľudí, sú skutočnými občanmi štátu Monaco. Títo ľudia sú oslobodení od daní a majú právo sa usadiť v oblasti starého mesta. Pre cudzincov je získať občianstvo skoro nemožné, ani ak by ste si zakúpili nehnuteľnosť. O tom, kto dostane občianstvo, rozhoduje hlava štátu Prince Albert II, za posledných 50 rokov, iba 5 cudzinci dostali túto česť.

monaco3

Ekonomika Monaca sa rozvíja predovšetkým vdaka turistike, ale aj vdaka výrobe automobilov. V Monaku sa vyrábajú plastové diely na Peugeot, Citroen, Mercedes.. Priemerný plat v Monaku je 5.500 euro, všetci miestny obyvatelia poberajú sociálne dávky a sú oslobodený od dane. Každý deň navštívi Monaco 380.000 návštevníkov.

monaco4

Legendárne kasíno v Monaku.

monaco5

foto: nikitskij.livejournal.com

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina