.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Arabský Kuwait zakázal vydávanie víz kvôli migrantom, takže do islámskeho Kuwaitu už nepocestujeme?

  • PDF
4482
Like!

kuwait-imigrant-stop

 

Kuwait zrušil všetky udeľovania víz pre občanov Sýrie, Iraku, Pakistanu, Afganistanu a Iránu, ale aj zákaz vstupu bežným turistom i z Európy!

.

.

Krátko po nariadení prezidenta Trumpa, ktoré obmedzuje vstup moslimov do Spojených štátov, prijal ešte prísnejšie opatrenia silne moslimský štát Kuwait. Kuwajtská vláda chce zabrániť akože príchodu moslimských utečencov, skoro ich bratránkov.

Je to, ako keby sme my slováci zakázali vstup čechom, alebo poliakom.

V búrlivo diskutovaného a komentovaného obmedzenia vstupu moslimov do Spojených štátov, prichádza ešte prísnejší a striktnejší kuwaitský zákaz.

Je to hanba, že táto ortodoxná moslimská krajina zakázala vydávať víza pre občanov ázijských krajín, v ktorých žijú v drvivej väčšine ľudia vyznávajúci takisto islamskú vieru.

Svoj krok Kuvajt vysvetľuje obavami z migrantov, medzi ktoré by sa mohli že vraj votrieť aj islamskí teroristi. Zákaz sa týka ako bežných turistických víz, ako aj návštevníckych a obchodných víz !!!

Takže do islámskeho Kuwaitu už nepocestujeme. Kuvajtská vláda oznámila, že týmto "všeobecným zákazom" chce hlavne eliminovať prípadný príliv utečencov.

.

.

Svedčí o tom aj skutočnosť, že práve zo Sýrie, Iraku, Pakistanu a Afganistanu prúdi najviac migrantov do európy.

V prípade Iránu sa zrejme jedná o dôsledok dlhodobého politického napätia medzi krajinami. Zaujímavé je, že v tomto prípade nikto podobne ako u Trumpovho opatrenia Kuvajt nekritizuje, že ide o rasisticko-islamofóbny a nenávistný krok.

Kuvajt odmietol sýrskych utečencov už v roku 2011. Kuvajt bol po vypuknutí občianskej vojny v Sýrii prvou krajinou, ktorá v roku 2011 zakázala vstup sýrskym utečencom.

Podľa prieskumu organizácie Expat Insider vykonaného v minulom roku, patrí Kuvajt medzi štáty, ktoré sú k utečencom najmenej ústretové a zhovievavé.

Hlavným dôvodom je kuwaitská striktná legislatíva, prípadná neposlušnosť islamských žien a prílev západného spôsobu života.

 

arab-women

 

Táto bohatá ropná miliardárska monarchia má že vraj s islamskými bratmi veľmi zlé skúsenosti, že vraj ani ženy už nechcú tak dobre poslúchať, ako voľakedy. Zdroj: internet

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina