.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Lacné cestovanie po svete, nízke náklady na dovolenku

  • PDF
947
Like!

lacne-cestovanie-po-svete-thajsko

Ak si neviete predstaviť život bez cestovania, skúste sa pozrieť na tipy v tomto článku. Pre nás je cestovanie zámienka k úniku z každodenného zhonu, obohatenia sa o duchovné zážitky nové skúsenosti a poznatky.

.

.

Pocíťte rozmanitosť našej planéty. Cestovanie niekedy nepatrí medzi lacné záležitosti, aj tak sa dá nájsť mnoho spôsobov ako ušetriť. Prvý krok je vybrať si lacnú, ale pritom zaujímavú destináciu. Zhromaždili sme pre vás 10 krajín, kde neminiete veľa peňazí na svoju dovolenku.

 

Thajsko

Napriek skutočnosti, že Thajsko je veľmi populárne medzi turistami a je o niečo drahšie ako iné krajiny, ceny v Thajsku nie sú stále tak vysoké ako v mnohých európskych krajinách.

Užite si krásne mesto Bangkok a chodte na sever do Chiang Mai. Je tam stále počasie, desiatky nádherných chrámov a raj obchodov, kde je omnoho lacnejšie ako v hlavnom meste. Návšteva atrakcií je zdarma, ale vyjde lacno o to viac vám zostane na suveníry.

Jedlo nie je výnimkou, obed či večera vyjde 1,80 euro. Ubytovanie v ubytovni 7,50 euro, v trojhviezdičkovom hoteli 16 euro.

 

Arménsko

lacne-cestovanie-po-svete-armensko

Jeden z najstarších štátov na svete s pôsobivou zbierkou architektonických a kultúrnych pamiatok. Existuje niekoľko povinných miest k návšteve: Jerevan, Sevan, Vanadzor a Lori Gorge, Khor Virap s výhľadom na údolie Ararat Vorotan a kláštor Tatev. Okrem toho tento výlet nezaťaží celkový rozpočet. Intímna večera v obvyklej reštaurácii stojí 6,50 euro. V Jerevane nájdete hotel za 40 euro dvojposteľová izba a ubytovna vyjde 12 euro. V Mimosezóne sú samozrejme nižšie ceny.

 

India

lacne-cestovanie-po-svete-india

Ľudnatá krajina, Tádž Mahál, unikátne jaskyne, pevnosti chrámy a posvätné kravy. Skúste sakramentsky pikantnú kuchynu a stretnete tu neobvykle veselých ľudí. India priťahuje aj tých cestovateľov, ktorí hľadajú pokoj a vnútornú harmóniu. Okrem toho je India zaujímavá aj z finančného hladiska. Jedna noc v trojhviedzičkovom hoteli s bazénom vás bude stáť v priemere 40 euro pre dve osoby, v ubytovni aj za 12 euro. Tanier horúcej ryže s kuracím mäsom v Indii stojí 2,50 euro a večera pre dvoch 10 euro.

 

Maďarsko

lacne-cestovanie-po-svete-madarsko

Náš susedný štát Maďarsko má mnoho zaujímavostí, ktoré uspokoja aj rozmarných cestovateľov. Preslávené minerálne pramene, chutné tokajské vína a samozrejme hory papriky, ktoré tu môžete vidieť na každom kroku. Ubytovanie v dobrom hosteli bude stáť 16 euro, v trojhviezdičkovom hoteli 50 euro pre dvoch. Pravidelný obed si zakúpite za 4,60 euro a večeru pre dvoch z vínom 24 euro.

 

Vietnam

lacne-cestovanie-po-svete-vietnam

Juhovýchodné pobrežie Vietnamu je preslávané 11 tisíc hektármi tropických lesov. Je to najlepšie miesto v Ázii na potápanie a fotenie pod vodou, sú tam obrovské bariérové útesy. Dokonca cez víkendy, tu nie je veľa turistov. Bývanie si môžete nájsť v hosteli už za 7 euro na noc. Zvláštnu pozornosť by ste mali venovať mestečku Hoi An. Je to malebné miesto s kvalitným jedlom a pitím. Chutné a výdatné jedlo pripravené z morských plodov s ryžovými rezancami pre dvoch, vyjde na 15 euro.

 

Bulharsko

lacne-cestovanie-po-svete-bulharsko

Patrí medzi lídrov v lacnom cestovaní. Je rovnako krásne ako niektoré útulné talianske mesto, ale ceny sú oveľa nižšie. Napr. fľaša piva stojí 1,18 euro, prenajatie bytu za 45 euro na deň. Obed v reštaurácii stojí 6 euro. Tí čo majú radi zeleninu, bylinky a ovocie si prídu na svoje. V Bulharsku môžete nielen relaxovať, ale sa aj zoznámiť s bohatou kultúrou miestnych ľudí. Určite by ste mali navštíviť jedno z najstarších európskych miest Nessebar, botanickú záhradu Balchik a najväčšie letovisko Golden Sands.

 

Georgia, Gruzínsko

lacne-cestovanie-po-svete-gruzinsko

Gruzínsko patrí medzi najlepšiu možnosť ak nechcete minúť veľa peňazí. Je to fantastická a originálna krajina. Musíte navštíviť Tbilisi, Mtskheta ,jaskynné mesto Vardzia, Sighnaghi, Kakheti pozri Svaneti, Batumi na pobreží Čierneho mora. Obed tu vyjde na 4,60 euro, ubytovanie v hoteli na 30 euro za noc. Penzión, alebo byt vyjde 27 euro.

 

Soči Rusko

lacne-cestovanie-po-svete-sochi-rusko

Soči je skvelá voĽba pre tých, ktorý majú radi lacnú dovolenku pri mori v lete a v zime si vychutnávajú lyžovanie. Náklady na let, stravu a ubytovanie sú prijateľné. Prenájom bytu v Soči stojí v priemere 27 euro na noc, najete sa za 4 eurá na osobu. Ak nemáte radi nekonečné ležanie na pláži, môžete ísť do zábavného parku, aquaparku, ísť na hory, alebo zviesť sa na člne po horskej rieke. Pre tých ktorý majú radi umenie, sú otvorené múzeá galérie, divadiel a iné.

 

Cyprus Grécko

lacne-cestovanie-po-svete-cyprus

Väčšina turistov, ktorí navštivili Cyprus, sa doňho navždy zamilovali. Majú k tomu dobrý dôvod. Je tu vynikajúca klíma, krásne pláže Ayiya Napa a Protaras. Jedna z najkrajších pláží je Nissi pláž, pláž s bielym pieskom. Za návštevu stojí hlavné mesto Nikózia. Všetky významné pamiatky sa nachádzajú v starej časti mesta: byzantský kostol a kostol Hrisalinotissa Tripiotis slávny Ikonostas, Arcibiskupský palác, katedrála sv Johna, brána Famagusta a benátske múry. Aj dvojhviezdičkové hotely sú dobre vybavené. V priemere stojí 32 euro na noc. Samozrejme treba okoštovať grécku kuchynu s veľkým množstvom plodov mora. Výdatný obed pre jednu osobu zakúpite za 12 euro.

 

Abcházsko

lacne-cestovanie-po-svete-abchazsko

Báječné Abcházsko priláka turistov majestátnymi horami, lahodným Abkhazian vínom a čistým pobrežím čierneho mora. Okrem štrkových a piesočnatých pláží, sú aj neorganizované pláže pre milovníkov pokoja. Rozhodne stojí za to vidieť Lake Riza, vodopád Maiden Tears, jazero Mzy, alpské lúky, botanickú záhradu Suchumi, vodopád Gegsky, Bzypskuyu pevnosť, Pitsundsky chrám z desiateho storočia a kláštor New Athos. Ubytovanie vyjde na 20 euro na noc a občerstvenie na 4 eurá.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina