.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Pracovná agentúra Personálna agentúra Otrokári

  • PDF
1059
Like!

personalna-pracovna-agentura-stop

Veľmi rafinovane prepracované nábory nových zamestnancov do pásovej výroby !

Zamestnať čo najviac obyčajných ľudí a urobiť si z nich otrockých "koníkov".

.

.

Pásová výroba na 12 hodinové smeny, nočné 12 hodinové smeny, v noci aj zima na pracoviskách.

Ak máte podozrenie, že vás agentúra zneužíva a klame, treba ich ihneď nahlásiť za nezákonné postupy a nezákonné praktiky zamestnávania, označiť majiteľov podvodníkov a poslať to aj do najznámejších novín.

Nahlásiť ich na NAKA kriminálny úrad, na daňový úrad, na inšpektorát práce, na soc. poisťovňu.

Za otrockú ťažkú prácu platia okolo cca 420€ - 580€ + doplatky na ruku, ale pozor doplatky dávajú bez daňového dokladu!

Skutočnosti, ktoré sa naozaj stali zamestnankyni agentúry:

Zamestnankyňa nedostala už tretí mesiac výplatnú pásku, nedostala zaplatené stravne listky, ktore jej sľubili vyplatiť v hotovosti na ruku, ale bez daňového dokladu! Samotné prihlásenie do zdravotnej a socialnej poisťovne trvalo agentúre s oneskorenim až 1 mesiac!

Jemné chudé dievča dvíha ťažké a veľké obrazovky, máva dobúchané ruky a modriny, dorezané ruky od ostrých hrán obrazoviek a kórejský vedúci kričí a psychologicky straší všetkých zamestnaných.

Zistila, že mnohé agentúry využívajú na otrocké práce naivných nešťastníkov a chudobných ľudí bez vzdelania. Takýchto prípadov je určite stovky.

Kontrolu agentúr sťažujú hlavne praktiky podnikateľov. Podľa hovorkyne inšpektorátu Slavěny Vorobelovej sa často stáva, že podnikateľ figuruje vo viacerých spoločnostiach, z ktorých jedna je agentúra dočasného zamestnávania. „Niektoré zákazky na prideľovanie zamestnancov dohodárov realizuje cez iné vlastné spoločnosti, ktoré v predmete nemajú činnosť agentúry. Pri kontrolách sa na každý podnikateľský subjekt hľadí individuálne a nie je možné ho postihovať pre majetkové či iné vzťahy s právnymi subjektmi,“ vysvetľuje. Na zamestnávateľa bez štatútu agentúry sa zákon o službách zamestnanosti už nevzťahuje a dopátrať sa, koľko mali odviesť za zamestnanca poisťovni, je takmer nemožné.

Nebojte sa nahlásiť nezákonné postupy a nezákonné praktiky zamestnávania u pracovných agentúr !

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina