.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Pozrite sa na mobilné aplikácie, bez ktorých sa na dovolenke nezaobídete

  • PDF
1315
Like!

aplikacie-na-dovolenku

Na dovolenke by ste mali mať chytrý telefón pri sebe, využite ich ako pomocníkov na cestách a inštalujte si okrem hier a aplikácií pre lepšie fotky niečo užitočného.

.

.

Ako sa volajú aplikácie, bez ktorých sa na cestách nezaobídete?

1) Google maps - bez máp sa na výletoch nezaobídete, v tejto aplikácii si ich môžete ukladať offline. Google maps samozrejme funguje aj ako navigácia. Navyše si cez Google maps môžete vyhľadávať aj spojenie MHD, v aplikácii uvidíte odchody a príchody dopravných prostriedkov aj vzdialenosť chôdze k zastávkam. Dostupné pre iOS aj Android.

 

2) Google Translator - jazyková bariéra? Žiadny problém. Pomocou Google Translatore všetko preložíte do 90 jazykov. A navyše nepotrebujete internetové pripojenie, aplikácia pracuje offline - to je veľká výhoda. Dostupné pre iOS aj Android.

 

3) Booking.com - viac ako 300 000 možností ubytovania v 180 krajinách sveta. V ponuke nájdete hotely, hostely, penzióny, chaty a dokonca luxusné stany v púšti. Môžete si prezrieť fotografie a prečítať si overené hodnotenia od ostatných. A hlavne si môžete zarezervovať izbu. Dostupné pre iOS aj Android.

 

4) Aplikácia Yelp - veľká databáza reštaurácií, ktoré sú rozdelené podľa zamerania, barov, ale aj obchodov, navyše môžete prispievať aj vy: fotografiami, umiestnením alebo napr. Vyplnením kontaktu na reštauráciu alebo upresnením otváracích hodín. Dostupné pre iOS aj Android

 

5) Swim places - už podľa názvu je jasné, že ide o aplikáciu, ktorá vám poradí, kam si ísť zaplávať nielen u nás, ale po celom svete. V databáze nájdete rybníky, aquaparky, kúpaliská, ale aj zatopené lomy. Dostupné pre iOS aj Android.

 

6) Travel app box - aplikácia "krabička", v ktorej je všetko - prevody mien, prevody základných meracích jednotiek, čísla na záchranky a policiu, aké sa používa číslovanie oblečenie v rôznych krajinách a základné frázy v cudzích jazykoch. To vám nesmie chýbať. Dostupné pre iOS aj Android.

7) Kurzy mien - kalkulačka - aktuálne kurzový lístok neustále pri ruke, obľúbené meny a navyše kalkulačka. Pre sofistikovanejšie sú tu aj grafy.

 

8) Yr.no - jedna z najobľúbenejších aplikácií pre predpoveď počasia z Nórska. Predpovede počasia sú neuveriteľne presné, údaje sú rozpísané po hodinách, dozviete sa množstvo zrážok aj silu vetra. Ak mobil pretočíte, objavíte graf s ešte podrobnejším rozložením teplôt.

 

9) Lekárnička - na dovolenke máme iný režim, preto je dobré mať so sebou aplikáciu, ktorá vás upozorní, že si máte vziať liek, ktorý pravidelne beriete. Navyše obsahuje evidenciu liekov a históriu ich užívania.

 

10) Aplikácia Fripito. Nájdete v nej sprievodcu na cesty do mnohých miest, poradí čo vidieť, kde sa ubytovať alebo najesť atď. A všetko ide stiahnuť offline (vrátane máp).

.

.

ODPORÚČAME:

Čo zbaliť na dovolenku ? Kompletný zoznam

Mýty a fakty o opaľovaní: Spálite sa v tieni?

Čo o vás napovie najobľúbenejšia farba oblečenia ?

Očarujúce Taliansko ponúka historické pamiatky, 50 kilometrové pláže a dobré víno

Spoznajte Turecko, ponúka teplé more, pieskové pláže a zaujímavú históriu

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina