.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Najznámejšie bežné tovary vyrobené modernými otrokmi

  • PDF
1935
Like!

tovar

Určite viete, že vegetariáni odmietajú jesť mäso z morálnych dôvodov ochrany zvierat.

.

.

Ale existujú aj výrobky, ktoré sa objavujú na pultoch a ktoré sú vyrábané v dôsledku bezohľadného poníženia človeka - otroctva. Pozrite sa na prehľad tovaru, na ktorých produkciu sa používa otrocká práca.

Mnoho moderných otrokov už od detstva nepozná nič iné, len tvrdú prácu. Mnohí z nich sú pravidelne ponižovaní. Niektorí sa stali otrokmi, pretože uverili v sladké príbehy o krásnom živote. Nelegálne sa presunuli do krajín, kde nemajú žiadnu právnu ochranu. Podľa niektorých správ vo svete teraz existuje 27 miliónov otrokov v percentuálnom pomere je tento údaj väčší ako v ktorejkoľvek fáze vývoja ľudskej spoločnosti.

 

Čokoláda

Čokoláda je považovaná za najobľúbenejšiu lahôdku. Dopyt po nej rastie. Predpokladá sa, že sa dopyt zvýši až o 30%, v priebehu pár rokov.

Väčšina veľkých firiem kupuje kakao z Pobrežia Slonoviny. Väčšina otrokov sú deti. Vlastní rodičia predávajú svoje deti do otroctva za 30 dolárov. Obrazne povedané, všetka čokoláda k nám prichádza na chrbtoch detí, ktoré často nemajú ani desať rokov.

 

Elektronika

Mnohí počuli o škandále spojeného s čínskou spoločnosťou Foxconn, kde ľudia pracovali v neľudských pracovných podmienkach. Neobmedzené nadčasy, nevyplatenie miezd, väzenské podmienky.

 

Oblečenie

Ak si kúpite lacné oblečenie, možno bolo vyrobené v podzemnej dielni s najväčšou pravdepodobnosťou v Bangladéši. Kde je obrovský problém s nelegálnymi podnikmi na výrobu odevov. Aj keď detská práca je zakázaná, tu je využívaná.

Okrem toho sem patria gumy, palmový olej, falzifikáty tašiek a iné, diamanty zo Zimbabwe, krevety z Thajska.

Zdroj a foto: econet.ru

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina