.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ktorá banka ponúka najlacnejší bežný účet ?

  • PDF
2245
Like!

lacne-bankove-ucty

Ak si plánujete založiť účet, tento článok je určený pre Vás. Pozrite sa na prehľad služieb a ceny všetkých bánk na slovenskom trhu.

.

.

Dôležité je rozhodnutie, či operácie budete realizovať cez internet, alebo osobne v pobočke. Vo väčšine balíkov sú totiž v cene zahrnuté len operácie realizované cez internet.

Väčšina balíkov nemá v cene zahrnuté výbery z cudzích bankomatov, preto by ste si mali zistiť, aké bankomaty sa nachádzajú v okolí.

Kto využíva povolené prečerpanie účtu, mal by si zistiť a porovnať aj podmienky povoleného prečerpania, ktoré môžu výrazne ovplyvniť cenovú výhodnosť balíkov.

Porovnajte si služby a vyberte si ten najvýhodnejší účet pre vás.

Prehlad bežných účtov:

 

Mbank - MKonto: 0 euro / mesiac

V cene je zahrnuté: Zriadenie, vedenie a zrušenie účtu realizácia prevodných, trvalých príkazov a inkás cez internet banking

vydanie a obnova platobnej karty

Bezplatné výbery z bankomatu za splnenia podmienky mesačného objemu bezhotovostných transakcií, inak 1,20 euro za výber.

 

Fio Banka osobný účet: 0 euro / mesiac

V cene je zahrnuté: Založenie, vedenie a zrušenie účtu,

bankové prevody domáce, medzi SR a ČR, aj vrámci Eurozóny v EUR, internetbanking,

trvalé príkazy, inkasá, bezkontaktná debetná platobná karta MasterCard.

Minimálny zostatok na účte: 10 euro

 

 

Zuno účet: 0 euro / mesiac

V cene je zahrnuté: Prichádzajúce a odchádzajúce domáce platby, zadanie, zmena,

zrušenie a realizácia trvalej platby a inkasa, zahraničné platby SEPA, bezpečnostné sms-ky,

výpisy e-mailom, platobná karta a všetky platby kartou.

Výber z bankomatu 1 euro.

 

OTP Banka - OTP Konto v EUR: 2,60 euro / mesiac

V cene je zahrnuté:

zriadenie a vedenie účtu, internet banking, mesačný výpis.

Minimálny zostatok: 7 euro

 

VUB banka - Flexiúčet: 3,50 euro / mesiac

V cene je zahrnuté:

Zadanie/zmena trvalých príkaz alebo inkás, výpis z účtu elektronicky alebo osobne raz mesačne, ročný výpis poštou, služby k platobným kartám, prijaté platby, flexidebet, flexisporenie.

Môžete si vybrať 1 produkt zo základnej ponuky: napr. platobnú kartu, prvé 4 poplatky za výber z bankomatu VÚB, prvých 6 poplatkov za platbu platobnou kartou a podobne.

Minimálny zostatok: 6 euro

 

SBERbank - účet Element: 3,99 euro / mesiac

Pre klientov uprednostňujúcich osobnú návštevu banky.

V cene je zahrnuté: vedenie účtu, platobná karta, zúčtovanie neobmedzeného počtu došlých tuzemských platieb a regulovaných prevodov v rámci EHP a zúčtovanie neobmedzeného počtu vkladov v hotovosti.

Minimálny zostatok: 10 euro

 

Poštová banka: 4 euro / mesiac

V cene je zahrnuté:

platobná karta, elektronické bankovníctvo, neobmedzený počet prijatých platieb, prevodných príkazov cez elektronické bankovníctvo, trvalých príkazov, inkás, platieb kartou u obchodníka, výberov hotovosti z bankomatov banky. Odmena 0,5% z každej platby kartou.

Minimálny zostatok: 7 euro

 

Slovenská sporiteľna:  5,90 euro / mesiac

V cene je zahrnuté:

Vedenie účtu, neobmedzený počet výberov z bankomatov Slovenskej sporiteľne v SR a skupiny Erste Bank v zahraničí, neobmedzený počet trvalých príkazov a súhlasov s inkasom,

platobná karta, internet, telefón banking a SMS služby.

Za platby kartou k účtu získate mesačne odmenu vo výške 0,5% z objemu platieb. Osobný účet zadarmo pri aktívach vo výške 10 000 €.

 

Čsob banka - účet pohoda: 6 euro / mesiac

V cene je zahrnuté:

platobná karta, internet, mobil a telefón banking, výbery z bankomatov ČSOB v SR

Balík zdarma, ak kreditný obrat dosiahne minimálne 400 €, zrealizujete 3 pravidelné platby a zaplatíte 5 krát platobnou kartou. Balík bez poplatku aj v prípade, ak objem úspor v ČSOB dosiahne min. 10 000 €. 50%-ná zľava z poplatku ak kreditný obrat dosiahne minimálne 400 € a zrealizujete 3 pravidelné platby alebo ak zaplatíte 5 krát platobnou kartou.

 

TatraBanka: 7 euro / mesiac

V cene je zahrnuté: neobmedzený počet výberov z bankomatov Tatra banky, trvalé príkazy a SEPA inkasá, platobná karta, internet banking.

50% zľava z poplatku ak ste manželia a máte obaja balík služieb Tatra Personal, alebo využijete za sledované obdobie aspoň dve rôzne inovácie od Tatra banky alebo máte balík služieb Tatra Business. Zľavy je možné kombinovať. 100% zľava z poplatku ak každodenná suma zostatku vkladov a úverov v priebehu sledovaného obdobia bude vo výške viac ako 20 000 EUR v akejkoľvek mene.

 

Ak ste študent, dôchodca, alebo využívate účet len minimálne, napríklad len na pár prevodov a jeden výber, najviac sa vám oplatí účet v Zuno, alebo v Mbank.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina