.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Športujeme s mobilom, športové aplikácie do mobilu

  • PDF
2513
Like!

sportujte-s-mobilom

Nemáte čas chodiť do posilňovne, hanbíte sa alebo si neviete rady, ako si správne zostaviť cvičebný program?

.

.

Možno vám bežné cvičenie pripadá nudné a potrebujete nejakú inováciu? Existujú aplikácie, vďaka ktorým sa z chytrého telefónu stane výborný tréner.

Na internete je k dispozícii mnoho aplikácií pre platformy android aj iOS, ktoré si kladú za cieľ motivovať užívateľa k športu a uľahčiť im tréning. Na výber je naozaj pestrá paleta, od jednoduchých aplikácií, počítajúcich drepy, až po zložité a prepracované športové plány, ktoré dokonca vedia niektoré cviky predviesť. Nemusíte sa preto obávať, že by ste si nenašli práve ten svoj. Prehliadneme si tie najzaujímavejšie.

Nike Training Club

Potrebujete krátke a napriek tomu efektívne cvičenie? Pre každého sa nájde kategória cvičenia, ktorá je rozdelená do troch stupňov obtiažnosti. Než začnete cvičiť, aplikácia ukáže podrobný návod, ako na to, v podobe videa. Akonáhle sa odhodláte a spustíte workout, odpočítava sa čas a navyše prehráva hudba z vlastného prehrávača! Je tu tiež motivácia k cvičeniu, za každú odcvičenú zostavu sa totiž zbierajú minúty, ktoré sa sčítajú a keď dosiahnete určitej úrovne, dostanete milý bonus, či už vo forme zdravého receptu, alebo ďalšieho Workout. Na Google Play je dostupná najnovšia verzia zadarmo.

 

Nike + Running

Ak patríte skôr k atletickým športovcom a ste zástancom prirodzených športov, možno vás poteší práve táto aplikácia. Ponúka rad tradičných funkcií, ako je napríklad GPS plánovanie trasy či stopky, ale tiež sčítanie ubehnutých kilometrov. Zvyšujúce sa číslo určite motivuje nejedného športovca. Kto potrebuje ešte väčšiu podporu, môže zdieľať svoje úspechy na sociálnych sieťach, prípadne sa nimi tešiť v podobe widgetu na displeji telefónu, ktorý okrem počtu ubehnutých míľ hlási, ako je to dlho, čo ste naposledy behali, čím vzbudí výčitky svedomia.

 

Zombies, run!

Nepotrebujete vedieť počet zdolaných kilometrov, avšak túžite po nejakej akcii? Možno by vás zaujala motivačná aplikácia, ktorá sa hodí predovšetkým pre dobrodružné povahy. Po nasadení slúchadiel budete počuť úvod príbehu o zombie apokalypse a následne budete vyzvaný, aby ste utiekli a zachránili si vlastnú kožu. Je jedno, ako rýchlo a kam pobežíte, dôležité je utekať. Po ceste sa postupne spúšťajú ďalšie časti zvolenej misie, ktoré sprostredkujú pokračovanie príbehu. Audiovstupy sú aj s vašou vlastnou hudbou, ktorú si nahráte do špeciálneho playlistu. Až konečne všetkým zombím uniknete a vrátite sa domov, môžete si na webových stránkach aplikácie prezrieť, kadiaľ ste bežali, pretože v tom tempe a strachu z oživených mŕtvol ste určite nestačili sledovať trasu. Okrem toho je tu ešte jeden faktor, ktorý by vás mohol potešiť. Celý príbeh je v angličtine, takže okrem športu si ešte budete osviežovať slovíčka.

Okrem cvičenia sú k dispozícii vedené meditácie, tanečné lekcie do mobilu a mnoho ďalšieho.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina