.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Maroko orientálna dovolenka, ktorá stojí za to

  • PDF
3390
Like!

maroko

Plánujete dovolenku? Stále vyberáte z ponuky Last Minute zájazdov, ale neviete, kam sa vydať?

.

.

Ak chcete zažiť niečo nové, navštívte Marocké kráľovstvo. Táto rozmanitá krajina v severnej Afrike v sebe mieša vplyv arabského, afrického a európskeho sveta. Spoznajte krajinu plnú farieb, vôní a chutí ...

Nájdete tu starobylé kráľovské mestá, nakúpite v kúzelných bazároch a ochutnáte typické špeciality z miestnej kuchyne. K odpočinku priamo nabádajú dlhé piesočnaté pláže na pobreží Stredozemného mora i Atlantického oceánu. Tí aktívnejší si môžu požičať auto a prejsť všetky zaujímavé miesta, napríklad sa prejsť po púštnych dunách alebo vyšplhať na vrcholky pohoria Vysoký Atlas.

Medzi najväčšie lákadlá pre milovníkov histórie patria štyri kráľovské mestá. Asi najznámejším je Marrakesh. Pocítite tu atmosféru pravého orientálneho trhoviska. Nevynechajte ani najväčšiu mešitu v Marakéši Koutoubia, monumentálny palác El Badi a mozaikami zdobený palác Bahia.

maroko1

Najstarším a údajne tiež najpôsobivejším kráľovským mestom je Fez - duchovné a náboženské centrum Maroka. V bludisku miestnych uličiek, ktorých je asi deväť tisíc, sa ľahko môžete stratiť.

V Maroku na vás čakajú dlhé, čisté pláže s jemným pieskom, kde si v pokoji vychutnáte svoju dovolenku. Vybrať si môžete z troch destinácií. Najviac navštevovaná je určite novo vybudovaná Agadir na pobreží Atlantiku. Menšia Essaouira je zase rajom pre všetkých surfistov. Tretie letovisko Saidia na pobreží Stredozemného mora je charakteristické kvalitnými rezortami.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina