.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako spoznáte svoju najlepšiu priateľku ?

  • PDF
2597
Like!

ako-spoznat-priatelku

Ozajstné priateľstvo je ako pevnosť, ak ste v nebezpečenstve, nájdete v ňom útočisko.

.

.

Nie je nad to vyrozprávať sa zo všetkých strastí s najlepšiu priateľkou. Ako spoznať, či je vaše priateľstvo naozaj to najlepšie.

Vždy vás podporí

Ľudia v priateľstve cenia prekvapivo viac emočnej podpory a vyjadrenia účasti než skutočnej praktickej pomoci. Takže hoci ani jedna nevyriešite problémy tej druhej, už len tým, že sa vypočujete a vyjadríte si podporu, pomáhate si omnoho viac.

 

Máte rovnaké hodnoty

Najlepšieho priateľa zvyčajne považujeme niekoho s ktorým môžeme zdieľať rovnaké hodnoty tzv. Sociálny status. Napríklad príslušnosť k rovnakému športovému tímu, vieru, životné role ako je materstvo alebo rovnaké záujmy. Ak pominú, zvyčajne sa priateľstvo odmlčí či dokonca skončí.

 

Teší vás robiť radosť tomu druhému

Priatelia si pomáhajú a tým utužujú vzájomnú náklonnosť. Skrátka nás teší, že môžeme tomu druhému pomáhať.

 

Čím viac toho o sebe viete, tým je vaša priateľstvo silnejšie

V praxi to znamená, že sa zaujímame o to, ako sa má druhý a nie len o to, že on je tu pre nás.

 

Viete sa nad svoje problémy povzniesť

Každý sa potrebujeme čas od času niekomu zveriť, ale nesmie byť toho veľa. Ak svoju najlepšiu priateľku zahltíte svojimi problémami, bez toho aby ste sa nad ne dokázala povzniesť, vášmu priateľstvo to neprospeje. A platí to obojstranne. Pokiaľ vás teda priateľka zavaľuje len svojimi problémami, bez toho aby vnímala tie vaše a spoločne ste sa tomu všetkému dokázali zasmiať, nerobí to dobrotu.

 

Radi spolu trávite čas fyzicky

Tie najlepšie priateľky nemajú problém sa poriadne objať a udržiavať aj fyzickú formu kontaktu. Určite to poznáte, zatiaľ čo s jednou kamarátkou radšej pokecáte cez Facebook, pri tej druhej sa nemôžete dočkať, až si spolu posedíte pri káve.

 

Odpúšťajte si navzájom

Dlhodobé priateľstvo vydrží len vtedy, keď zo svojich predstáv dokážete zľaviť a rešpektujete aj priority toho druhého. Takže ak kamarátka neprišla na oslavu vašich narodenín, pamätajte si, že vás čaká ešte veľa spoločných udalostí, ktoré budete moc oslavovať. Teda ak jej dokážete odpustiť, že dala prednosť svojej priorite.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina