.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako si poradiť s autoškolou a spraviť vodičák

  • PDF
5389
Like!

ako-spravit-vodicak

Zvažuješ, že rozšíriš rady vodičov a prihlásiš sa do autoškoly? Nevieš ako na to? Nevadí! V článku sa dozvieš o všetkých možných úskaliach, s ktorými sa môžeš stretnúť.

.

.

Ponuka rôznych autoškôl je široká a ty nevieš, podľa akých kritérií vyberať? Okrem dopravnej dostupnosti a profesionality je niekoľko ďalších vodítok, ktoré si treba všímať.

Nekupuj mačku vo vreci

Reklám a upútaviek na rôzne autoškoly uvidíš určite mnoho. Ponuky sú v školách aj na internete, stačí si všímať. Nie všetko, čo vyzerá lákavo, je ale výhodné. Pozor si daj obzvlášť na kurzy, ktoré sľubujú veľmi nízke ceny. Nezriedka sa totiž stáva, že po absolvovaní kurzu sa o sebe dozvieš, že si mizerný vodič a že si musíš dokonca doplácať individuálne hodiny, ktoré sú pochopiteľne oveľa drahšie, alebo nebudeš pripustená ku skúške.

Celý kurz tak trvá oveľa dlhšie a stojí viac, než v inom kurze, ktorý sa netváril ako najlacnejší v meste. Nízke ceny tiež spôsobujú veľký počet žiakov, na skúšku teda budeš možno čakať niekoľko mesiacov, počas ktorých nebudeš jazdiť, vyjdeš z cviku, alebo si opäť budeš musieť doplatiť ďalšie jazdy.

 

Rýchlo a zbesilo?

Ďalšou podstatnou otázkou je, akú intenzitu kurzu zvoliť. Existujú štandardné, alebo naopak expresné varianty, ktoré sa líšia koncepciou, aj cenou. Bežný kurz ti poskytuje jednu hodinu týždenne. To sa môže hodiť, ak nemáš čas tráviť v autoškole viac hodín a neponáhlaš sa získať vodičák. Cena takéhoto kurzu je nižšia. Expresný kurz naopak umožňuje dvojhodinové jazdy, pričom celkový počet odjazdených hodín zostáva rovnaký. To má niekoľko výhod: absolvuješ kurz v kratšom čase. Ďalším pozitívom je tiež, že sa človek lepšie pocvičí napríklad v jazde po diaľnici,kde treba dlhší čas, než sa dostane na nejaké vhodné miesto. Nepriaznivým faktorom je ale cena, ktorá u zrýchlených kurzov býva vyššia.

 

Ako obstáť a získať vodičák?

Ak si si už niektorý kurz vybrala, určite ťa bude zaujímať, ako ho úspešne zvládnuť. Čo sa týka samotného riadenia, treba brať celú vec s nadhľadom. Nikto učený z neba nespadol, preto nie je nutné prepadať zúfalstvu, ak sa ti hneď niečo nepodarí. Cieľom autoškoly nie je sa naučiť dokonale riadiť, to ti umožní až samotná prax. Hlavne sa sústreď predovšetkým na to ako bezpečne cestovať. Rôzne grify a fígle pochytíš časom. Je lepšie nebyť nervózna vystrašená, ale zároveň si zachovať určitý rešpekt. To ti umožní nezmätkovať, ale zároveň nejazdiť príliš ľahkovážne. Možno máš strach skôr z teoretických testov. Aj keď je povinné absolvovať par hodín teórie, určite ti nebudú stačiť. Zožeň si aktuálne testy, alebo ich variantu na internete. Nauč sa správne odpovede naspamäť​​. Samozrejmosťou je poznať dopravné značky, základy zdravovedy a pravidlá bezpečnej prevádzky na ceste. Potom by Ťa nemalo nič prekvapiť.

 

Po úspešnej skúške a získaní vodičáku to nepreháňaj. Jazdi bezpečne a dodržiavaj pravidlá cestnej premávky. Nemáš sa kam ponáhlať.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina