.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zubná pasta odstráni škvrny, vyleští šperky aj žehličku

  • PDF
7106
Like!

zubna-pasta-tipy

Klasická biela zubná pasta, dokáže oveľa viac než len starať sa o vaše zuby.

.

.

Pomôže s pľuzgiermi, popáleninami aj oparmi, striebru vráti lesk, zbaví vás fľakov i nepríjemného zápachu. Presvedčte sa, ako vďaka nej môžete ušetriť peniaze aj čas.

Udrží neposedné vlasy na svojom mieste

V tomto prípade výnimočne použite gélovú zubnú pastu. Tá totiž obsahuje rovnaké - vo vode rozpustné - polyméry, ktoré sú vo väčšine vlasových gélov. Pokiaľ teda hľadáte štýl a chcete vyskúšať nejaký extrémny vlasový výtvor, použite tento trik. Skvelo funguje, aj keď sa vám nedarí udržať sponky v jemných detských vlasoch na svojom mieste.

Pomôže na pľuzgiere aj štípance

Tie nové topánky sú úžasné, ale zakaždým z nich potom máte bolestivý pľuzgier? Natrite ho na noc zubnou pastou. Vďaka nej vyschne, čo umožní rane rýchlejšie sa hojiť. Rovnako postupujte, aj keď vás pobodá hmyz. Kvapka pasty zastaví svrbenie podráždenej kože a zmenší opuch.

Upokojí popáleniny

Pri žehlení sa môžete ľahko spáliť. V prípade drobných popálenín, kde nie je otvorená rana, zubná pasta prinesie dočasnú úľavu tým, že miesto schladí. Jemne ju naneste na postihnuté miesto čo najskôr po popálení.

Odstráni neodstrániteľné škvrny

Vďaka zubnej paste vyčistíte zaschnuté škvrny z oblečenia aj z kobercov. U šiat ju naneste priamo na škvrnu a trite tak dlho, kým škvrna nezmizne. Potom odev vyperte ako zvyčajne. Ak chcete odstrániť fľak na koberci, naneste zubnú pastu na škvrnu a vydrhnite miesto drsnejšou kefkou. Potom ho dobre opláchnite čistou vodou.

Zbaví ruky zápachu

Nepríjemný zápach cesnaku, rýb, cibule a ďalších dráždivých potravín môže preniknúť do kožných buniek. Znečistené ruky a prsty stačí len krátko pošúchať s trochou zubnej pasty. Tá účinne odstráni všetky stopy smradľavých pachov.

Vysušte opary aj pupienky

Opar je veľmi nepríjemný a dokáže poriadne potrápiť. Nie je ale potrebné hneď utrácať za drahé mastičky. Ak chcete urýchliť hojenie a vysušiť ho, naneste večer pred spaním malé množstvo zubnej pasty na postihnutú oblasť. Rovnako tak pasta pomôže vysušiť aj zapálený pupienok.

Vyčistí nechty

Vadí vám, že máte matné a stále zašpinené nechty bez lesku? Pre čistejšie, žiarivejšie a silnejšie nechty stačí, keď ich čas od času jednoducho vydrhnete vyradenou kefkou na zuby a zubnou pastou.

Vybieli podrážky tenisiek

Tento trik funguje skvele na bielu podrážku a ostatné gumové časti športových topánok. Potrite ich pastou a potom kefkou vydrhnite. Budete prekvapení, ako budú zase žiariť čistotou.

Vyleští strieborné šperky

Naneste zubnú pastu na šperky a nechajte ju tam cez noc. Druhý deň ich vyleštite dočista mäkkou handričkou. Tento trik používajú dokonca aj zlatníci. Zašlé kamene budú zase blýskavé, keď ich vydrhnete zubnou kefkou s pastou a trochou vody. Dôkladne potom vodou odstráňte všetky stopy zubnej pasty. Nepoužívajte túto metódu na perly, poškodili by ste ich povrch.

Odstráni škrabance na DVD a CD

Zistili ste, že sú na vašom obľúbenom cédečku škrabance a šmuhy? Pokiaľ nie sú hlboké, ľahko ich odstránite práve obyčajnou zubnou pastou. Naneste tenkú vrstvu na disk, jemne ryhu párkrát pretrite a potom disk opláchnite čistou vodou.

Odstráni pripáleniny na žehličke

Tiež máte občas na žehličke nejaké tie pripáleniny? Naneste si trochu pasty na handričku a žehliacu plochu s ňou vyleštite. Pokiaľ nie je táto pripálenina staršieho dáta a nie je do žehliacej plochy doslova " zapečená ", nemala by zubnej paste odolať.

Zbaví dojčenské fľaše od pachu

Ak máte doma bábo a vaše dojčenské fľaše páchnu po kyslom mlieku, vyčistite ich štetkou na fľaše a zubnou pastou. Len tak dokonale odstránite všetky zvyšky a zbavíte sa zápachu. Nakoniec ich dôkladne opláchnite.

Vyčistí počmáraný múr

Tiež sa vám doma na stene objavili kresby, o ktorých vaša ratolesť nemá ani potuchy? Nevolajte hneď maliara! Vezmite zubnú pastu a handričku alebo - ešte lepšie - vyradenú zubnú kefku, na pomaľovanú stenu naneste kúsok zubnej pasty a začnite s čistením. Vďaka látkam, ktoré pasta obsahuje, dostanete pastelky zo steny. Nakoniec miesto len opláchnite čistou vodou.

Zamedzí zahmlievaniu okuliarov aj zrkadiel

Potápači, plavci a triatlonisti tento šikovný malý trik dobre poznajú, teraz ho ale môžete využiť aj vy. Pretrite šošovky vašich okuliarov trochou zubnej pasty a potom ich dôkladne opláchnite. Príliš ale netlačte, brúsne zložky v zubnej paste by mohli šošovky aj poškriabať. Tento fígeľ môžete úspešne použiť aj na zahmlievajúcich sa zrkadlách v kúpeľni. Natrite pastu na zrkadlo, vyleštite a vytrite dosucha. Budete príjemne prekvapení, že sa v ňom aj po sprchovaní uvidíte.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina