.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Desať prírodných potravín, ktoré zvyšujú inteligenciu

  • PDF
1857
Like!

prospesne-potraviny-pre-mozog

Zdravá strava pomáha zlepšiť spôsob života v mnohých ohľadoch, vrátane chudnutia, normalizácie spánku a omladenia tela.

.

.

Aj prírodné potraviny môžu zvýšiť vašu inteligenciu!

Je dôležité si uvedomiť, že keď píšeme o produktoch, ktoré pomáhajú zlepšiť IQ, neznamená to, že je to možné len prostredníctvom potravín. Avšak, všetky živiny, ktoré tieto potraviny obsahujú, sú schopné zvýšiť základný výkon mozgu a zlepšiť jeho fungovanie.

Pripravili sme pre Vás výber z 10 potravín, ktoré sú prínosom pre náš mozog a inteligenciu.

1. Repa

Repa prináša bohatú časť vitamínov B na posilnenie mozgu. Sú to dôležité látky, ktoré pomáhajú mozgu rýchlo spracovávať dáta. Repa obahuje kyselinu listovú, ktorá je prospešná pre srdce a užitočná počas tehotenstva. Mimochodom, čerstvá repa je oveľa užitočnejšia ako kupovaná, pretože neobsahuje látky BPA, ktoré negatívne ovplyvňujú náš hormonálny systém. Repa je prírodné antidepresívum

 

2. Ančovičky

Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú chrániť proti predčasnému starnutiu a pred stratou pamäti, depresiami a zlou náladou. Sardely zvýšujú obsah mastných kyselín v tele. Sú približne rovnako účinné ako tuniak, ale sú oveľa bezpečnejšie, pretože obsahujú menej ortute. Živiny obsiahnuté v ančovičkách, zlepšujú pleť a vlasy.

 

3. Vaječný žĺtok

Vaječný žĺtok je jedným z najlepších zdrojov omega-3 mastných kyselín. Vajcia dokonca dostali prezývku "dokonalé jedlo pre mozog." Ale nie všetky vajcia sú rovnako prospešné. Napríklad, vajcia od sliepok, ktoré boli kŕmené v domácich podmienkach zelenými rastlinami, obsahujú v priemere 2 x viac omega-3 mastných kyselín a 3 krát viac vitamínu E ako vajcia z klasických obchodov.

 

4. Bobule

Maliny a černice obsahujú látky, ktoré chránia neuróny spojené s pamäťou. Jahody pomáhajú zlepšiť dlhodobú pamäť. Jedenie čučoriedok každý deň môže výrazne zlepšiť pamäť a inteligenciu počas niekoľkých mesiacov.

 

5. Chilli papričky

Chilli papričky majú veľa látky s názvom kapsaicín. Táto zlúčenina je známa pre svoje prirodzené vlastnosti v boji proti tuku a odstránenie bolesti. Avšak, podľa odborníkov na výživu, náš mozog z toho tiež ťaží.

 

6. Ružičkový kel

Kel obsahuje látky, ktoré posilnujú imunitný systém, pomáha chrániť nové mozgové bunky. Ako antioxidant, pomáha eliminovať karcinogéne voľné radikály.

 

7. Tekvicové semená

Tekvicové semienka majú blahodarné účinky na zdravie mozgu a zlepšujú IQ. Pomáhajú tiež v boji proti depresii a pri zápaloch mozgu. Tento efekt je dosiahnutý vďaka tryptofánu, ktoré semená obsahujú veľké množstvo. Tekvicové semienka predchádzajú osteoporóze a obličkovým kamenom, pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu a sú ideálne pre udržanie krásy pleti, nechtov a vlasov.

 

8. Jablká

Existuje mnoho dôvodov, prečo jesť jedno jablko denne. Majú prospešný účinok na mozog. Obsahujú látky , ktoré pomáhajú chrániť mozog pred škodlivými chemikáliami z drogérie a kozmetiky. Ale pozor vyberte si jablká, ktoré sú pestované v čistejšom prostredí najlepšie bez postreku, pretože jablko môže obsahovať pesticídy.

 

9. Avocado

Zrelé avokádo obsahuje kyselinu olejovú. Táto mastná kyselina je schopná obohatiť vrstvu pokrývajúcu mozgové bunky. Akékoľvek poškodenie tejto vrstvy zvyčajne vedie k zhoršeniu schopností mozgu, ako zťažené vysielanie chemických a elektrických signálov, ktoré v konečnom dôsledku by mohlo mať vplyv na inteligenciu. Aby sa tomu zabránilo, pravidelne pridajte do svojho jedálnička avokádo.

 

10. Vlašské orechy

Omega-3 mastné kyseliny sú jedným z najdôležitejších látok pre aktívnu prácu mozgu. Nielenže sú nevyhnutné pre správnu funkciu mozgu, ale aj pre liečbu depresie. Vlašské orechy sú jedným z lahodných spôsobov, ako nielen získať požadovanú dávku omega-3 mastných kyselín, ale tiež obohatiť svoje telo antioxidantmi, kyselinou listovou a vitamínom E.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina