.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zaujímavá výstava mikro miniatúr, do ucha ihly vložil sedem tiav

  • PDF
1301
Like!

vystava-mikrominiatur-brno

Ježišovo podobenstvo o tom, že ľahšie prejde ťava uchom ihly ako bohatý človek do Božieho kráľovstva, znázorňuje výstava otvorená v Technickom múzeu v Brne.

.

.

Prostredníctvom mikroskopu možno skutočne vidieť hneď sedem tiav aj s dvoma palmami, v uchu krajčírskej ihly. Ťavy z platiny dosahujú výšku desatiny milimetra. Všetky ostatné mini exponáty je možné zhliadnuť pomocou zväčšovacích skiel alebo mikroskopu. Na výstave uvidíte aj ostatné mikro miniatúry od Vladimira Aniskina z Ruska. Napríklad vlajku Ruskej federácie o veľkosti 30 x 50 mikrometra, jej tvorca umiestnil do rezu ľudského vlasu.

Jeho priemer sa uvádza 110 µm. Pripomeňme, že 1 µm je tisíckrát menší než milimeter. V ďalšom uvidíte bájku o vrane a líške, ktorá je vpísaná do rezu zrnka ryže. Diela vznikajú pod mikroskopom Nástroje, ktorými autor zostavuje svoje mikro miniatúry, si tiež sám vyrába, sú aj na výstave pod mikroskopom. Práca vyžaduje presnosť a sústredenie, tvorca sa musí vysporiadať s trasením rúk. Pri ich tvorbe strávi mnoho týždňov až mesiacov.

Výstava bude otvorená do 20. februára a volá sa Umenie medzi tlkotom srdca.

.

.

ODPORÚČAME:

Prehliadka 50 druhov zázračných kameňov, neuveríte, čo všetko dokážu

Luxusné hračky a doplnky len pre bohaté deti! Máte už najnovšiu VIP výbavičku?

8 pamiatok, ktoré musíte vidieť v Miláne, kam ísť v Miláne ?

Z kráľovskej hry sa stala kráľovská výstava

Nové omaľovánky vytlač a kresli, zvieratká

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina