.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Pretekárska formula s laserovým pohonom Chaparral 2X VGT

  • PDF
1388
Like!

koncept-chaparral-2x-vgt

Chevrolet si pre hru Gran Turismo 6 pripravil koncept, ktorý vedľa svojho vzhľadu ohromí aj svojim pohonom a ovládaním.

.

.

Severoamerická značka Chaparral vždy vyrábala jedinečné pretekárske stroje, ktoré veľmi často predbehli svoju dobu. Texaská spoločnosť už pred viac ako 45 rokmi uzavrela partnerstvo s výskumným a vývojovým oddelením automobilky Chevrolet a tá teraz využíva jej meno pre jedinečný koncept Chaparral 2X Vision Gran Turismo. Ten na prvý pohľad zaujme svojím vzhľadom, ale možno ho v porovnaní s pohonnou jednotkou označiť za pomerne konzervatívny.

Tento Chaparral sa má totiž pohybovať vďaka laserovému systému. V strede auta je umiestnená jednotka s laserovým lúčom, vytvárajúcim laserové impulzy, ktoré dopadajú na zaostrovací kryt a vytvárajú rázové vlny, týmto spôsobom poháňajú ľahký závodný špeciál. Vďaka laseru o výkone 912 koní a pneumatickému generátoru má Chaparral akcelerovať z 0 na 96 km / h za 1,5 sa dosahovať rýchlosti 386 km / h. Rovnako revolučný ako samotný pohon Chaparral je aj jeho ovládanie a pozícia jazdca. Ten totiž leží na bruchu a má ruky aj nohy vystreté smerom ku kolesám. Laserový pohonný systém aj podvozok sú umiestnené tak, aby zodpovedali pozícii vodiča a umožňovali futuristické riadenie aktívnej aerodynamiky.

Všetky dôležité informácie sa navyše premietajú do hľadia prilby. Podľa svojich tvorcov má Chaparral 2X Vision Gran Turismo v prípade ovládania a jazdeckej pozície najbližšie ku kombinézam wingsuit, ktoré ich piloti za letu ovládajú takisto iba pohybmi svojich paží a nôh. Chevrolet okrem návrhu konceptu pre hru Gran Turismo 6, postavil maketu Chaparral 2X Vision Gran Turismo v životnej veľkosti a táto maketa v mierke 1: 1 je súčasťou expozície General Motors na tohtoročnom novembrovom autosalóne v Los Angeles.

.

.

ODPORÚČAME:

Zaujímavosť, klasický Cadillac, ktorý je pokrytý 38.000 centami

Tretia najväčšia výletná loď na svete Quantum of the Seas

Úžasné fotky rastlín, ktoré sa nevzdali a žijú na neobvyklých miestach

BMW predstavilo prvé nepriestreľné auto, ochráni vás aj pred AK-47

Idete autom na dovolenku? Pozor na iné dopravné predpisy

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina