.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vianočné trhy vo Viedni, začínajú už v sobotu 15 novembra

  • PDF
1315
Like!

vianocne-trhy-vieden

Nechajte sa okúzliť slávnymi dielami otca impresionizmu Clauda Moneta, nahliadnite do života cisárovnej Sissi, alebo sa vydajte na vyhlásené adventné trhy.

.

.

Tie sa vo Viedni konajú hneď na piatich miestach a začínajú už v sobotu 15. novembra! Nasať pravú vianočnú atmosféru na námestí, ktorá sa počas jedného večera premení v magické miesta zaplnené tými najlepšími vôňami a dobrotami z celého Rakúska, môžete vidieť vo Viedni od soboty 15. novembra do 24. decembra.

Kde nájdete vo Viedni vianočné trhy ?

Rathausplatz - tradičné trhy sa 150 stánkami, v ktorých nájdete vianočné darčeky, ozdoby, sladkosti a nápoje, ktoré vás v chladnom počasí zahrejú.   Vianočná dedinka na Maria-Theresien-Platz - tieto trhy sa nachádzajú medzi Múzeom výtvarného umenia a Národným historickým múzeom, tak môžete skĺbiť príjemné s užitočným. Zájdite si do múzea a potom sa vráťte na punč do vianočnej dedinky.

Vianočná dedinka na Old AKH - patrí medzi veľmi obľúbenými trhy najmä medzi deťmi a to preto, že si tu môžu zahrať jednu z typicky zimných hier, curling.

Staré viedenské vianočné trhy na Freyung - v samotnom srdci Viedne sa nachádzajú tie najtradičnejšie vianočné trhy vôbec. Už v roku 1772 tu ľudia chodili nasávať vianočnú náladu. Dnes si tu môžete kúpiť ozdoby nielen z dreva, ale aj skla a keramiky.   Kultúrne a vianočné trhy pred Schönbrunn Palace - miesto vhodné pre tých, ktorí chcú prežiť trochu romantiky. Okrem nákupu vianočných ozdôb a dobrôt, môžete počúvať aj vianočné koncerty.

A čo ešte musíte vidieť vo Viedni?

Výstava Claude Monet: Im Lichte Monets Slávne diela jedného z najvýznamnejších impresionistických maliarov, Clauda Moneta, vás očaria v Dolnom Belvedere až do 8. februára 2015. Monet nielenže vynikal vo svojom odbore, stal sa tiež inšpiráciou mnohých súčasných umelcov.

V koži cisárovnej Sissi:

Múzeum, ktoré zachytáva život rakúskej cisárovnej, tento rok oslavuje významné jubileum. Manželku rakúskeho panovníka za posledných 10 rokov spoznalo viac ako 6 miliónov návštevníkov z celého sveta. Pri príležitosti tohto výročia sa až do 1. februára koná unikátna výstava zvaná Hodváb - čipka - kožušina, na ktorej sa vôbec prvýkrát objavia šaty a doplnky, ktoré nosila cisárovná.

Za ohňom do Brennpunktu: Utečte pred zimou a chladom do najteplejšieho múzea vo Viedni, kde sú k videniu predmety, ktoré dnes len tak nevidíte: staré kachle, kotly aj stroje na parný ohrev, ktorý sa predtým používal v škôlkach, školách aj nemocniciach. V 19. storočí si výrobcovia kachlí zakladali nielen na tom, aby ich výrobky dobre hriali, ale aby boli aj krásne tvarované a zdobené.

.

.

ODPORÚČAME:

Tipy na darčeky k sviatku, nápady na vianočné darčeky

Vianočné vystrihovačky na okná, papierové dekorácie

Maslová vianočka recept

V Budapešti je nová atrakcia: električky s 30 000 LED svetlami

Najlepšiu medovinu a med vyrábajú Slováci

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina