.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Karcinogény, ktoré ohrozujú vaše zdravie každý deň

  • PDF
1192
Like!

karcinogeny-potraviny

Rakovina tento zákerný nepriateľ sa vytvára z potravín, ktoré možno konzumujete každý deň.

.

.

Benzén, dioxíny, cigarety, každý z nás približne vie čo spúšťa rakovinu. Budete prekvapení, čo všetko ešte patrí k tomu.

Hranolky, zemiakové lupienky

Nebezpečná látka - akrylamid, úroveň ohrozenia - stredný stupeň 3 +

Akrylamid je chemická látka vznikajúca v potravinách bohatých na škrob ako následok ich tepelnej úpravy pri vysokých teplotách, ako je pečenie alebo smaženie. Je používaný v papierenskom, stavebnom, metalurgickom alebo textilnom priemysle a tiež môže byť zdrojom znečistenia životného prostredia. Napriek tomu je táto karcinogénna látka skrytá v hranolkách, zemiakových lupienkoch, dokonca aj v šiškách. Nabudúce si trikrát rozmyslite, či naservírujete, alebo kúpite deťom hranolky. Dajte im zemiaky v klasickej forme, tak ako nám ich nakladali na tanier naše babičky.

Hnedá ryža

Nebezpečná látka - arzén, úroveň ohrozenia - najvyšší stupeň 6

Ryža je hlavným zdrojom arzénu vo vašej strave a hnedá ryža obsahuje viac tohto toxínu ako biela ryža. Arzén vypne obnovovací proces DNA vo vašom tele, čo otvára cestu pre mutácie, ktoré spôsobujú rakovinu. Chránte svoje bunky: Pri príprave ryže, ju poriadne premyte vodou, tak aby tá voda čo odteká už nebola biela. Ak ju varíte používajte pomer 6 : 1, nie obvyklých 2 : 1. Ak chodíte na menu, obmedzte ryžu na dve porcie týždenne.

Alkohol môže viesť k rakovine kože

Opitý človek sa na slnku spáli po dobu 35 minút rýchlejšie ako abstinent. Alkohol oslabuje obranný systém pokožky, preto sa alkoholici rýchlejšie spália do červena. Prací prášok Nebezpečná látka - 1,4-dioxán, úroveň ohrozenia - stredný stupeň 3 Váš prací prášok odstraňuje škvrny z oblečenia, ale zanecháva na ňom toxické chemické látky. U ľudí sa rakovina z tejto látky zatiaľ nepreukázala, ale u potkanov spôsobuje pečeňové nádory. Chránte svoje bunky - naučte sa čítať zloženie uvedené na obale prášku - polyetylénglykol, peg, polyetylén, oxynol - vo vnútri je 1,4 dioxán.

Oblečenie

Nebezpečná látka - formaldehyd, úroveň ohrozenia - nižší stupeň 2

Formaldehyd sa používa v márniciach. Napriek tomu sa táto látka napúšťa do oblečenia, aby po vypraní nebolo treba žehliť. Spôsobuje nádor nosohltana. Nedotýkajte sa tohto oblečenia, poriadne ich operte pred prvým použitím. Jeden prací cyklus znižuje túto látku o 60 percent.

Elektronické cigarety

Nebezpečná látka - nitrozamín, úroveň ohrozenia - stredný stupeň 3

Tieto cigarety obsahujú mnoho škodlivých látok a zvyšujú riziko vzniku rakoviny. Prestante fajčiť teraz hneď a navždy. Tí čo sa snažia odnaučiť od fajčenia postupne, tak sa väčšinou k tomu vrátia.

Plastové riady a nádoby na potraviny

Nebezpečná látka - styrén, úroveň ohrozenia - nízky stupeň 1 Plasty by mali byť zakázané už len pretože sú nerozložiteľné. Nebezpečné sú pri zahriatí, keď uvolnujú styrén. Je to ľudský karcinogén. Chránte svoje bunky: Nepite teplé nápoje z plastových kelímkov. Neohrievajte si jedlo v plastových tanieroch. Jednoducho ich nepoužívajte.

Starajte sa o svoje zdravie V podstate sa držte toho, čo sa používalo predtým. Naši starí rodičia sa dožijú vysokého veku, pretože sa týmto novodobým výrobkom vyhýbajú. Treba sa vrátiť k našim výrobkom, natierať si na chlieb pravé kravské maslo, jesť jogurty z kozieho mlieka a naše ovčie syry, pite pravé mlieko od našich chovateľov. Jedzte zeleninu a ovocie z vašej záhrady, nie chemicky ošetrené a v kamióne dozreté ovocie. Nedajte sa zlákať umelými sladkosťami vyrábanými v továrňach.

To čo sa teraz predáva vo veľkých superobchodoch, nemá chuti a vášmu zdraviu neprospeje, pretože nič neobsahuje.

.

.

ODPORÚČAME:

Viete že výfukové splodiny automobilov nás potichu všetkých zabíjajú?

Falzifikáty sú všade! Nekupujte nebezpečné výrobky! Čítajte pozorne

Chcete mať sviežu pleť? Spoľahnite sa na kozie mlieko!

Viete že trvanlivé a odtučnené mlieko je mŕtve a zdraviu škodlivé?

Prestante konzumovať Light Produkty, sú pre telo toxické a škodlivé!

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina