.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Pozitívne rady pre šťastné manželstvo

  • PDF
2446
Like!

laska-stastne-manzelstvo

Prečo našim starým rodičom manželstvo zvyčajne vydržalo, keď dnes sa každé druhé rozvádza ?

.

.

Naozaj sa tak zmenila doba, spoločnosť alebo my, ľudia? Zabudli sme na to, čo je v dlhodobom vzťahu dvoch ľudí to najdôležitejšie.

Buďte naozaj spolu

V minulosti sa partneri každý večer rozprávali. Niekedy krátko, inokedy dlhšie, ale hľadeli si do očí a hovorili o tom, čo im deň priniesol, čo prinesú tie ďalšie, čo si o tom či onom myslia. Teraz sa partneri nerozprávajú, večer pozerajú aj tri filmy za sebou a potom idú spať. Najlepšie je vyraziť niekam na prechádzku a na čerstvom vzduchu sa vyrozprávať. Nebyť tak silno pripútaní k novým technológiám, ale skutočne venovať čas tomu druhému.

Venujte si malú pozornosť

Nie je nič ľahšie ako skĺznuť v dlhodobom vzťahu k rutine, keď jeden druhého vnímate už len prostredníctvom povinností, ktoré máte a toho, či sú alebo nie sú splnené. Raz za čas treba urobiť niečo trochu iracionálneho alebo jednoducho milého jeden pre druhého. Či už je to raňajky do postele, alebo pár hodín spánku navyše, keď za svojho partnera prevezmete niektorú z jeho povinností. Stačí aj pohladenie a objatie, mnohým ženám to veľmi chýba. Zastavte sa a pohladte svoju lásku, ona vám to nežne vráti.   Lichôtok nie je nikdy dosť Dobre mienený kompliment vie zlepšiť aj fakt, že ste zabudli nakúpiť alebo sa rozbila práčka. Určite si pamätáte, ako dedko babke vždy pochválil jedlo, dokonca aj keď bábovku trochu pripálila. Takisto babka nikdy nezabudla dedka za dobrú robotu pochváliť.

Klamstvo plodí len klamstvá a nedorozumenia

V dlhoročnom vzťahu sa rozhodne nevyplatí klamať a vyhovárať sa. Zvyčajne sa navzájom dosť poznáte a nejaké zahmlievanie vyústi len v trápne situácie a horkosť.   Ospravedlniť sa je normálne V každom vzťahu dochádza k sporom a nedorozumeniam. Nikto nie sme dokonalý a čas od času niečo pokazíme. Na tom sa nedá nič zmeniť, ale môžete sa vždy ospravedlniť. Stačí len nahlas vo vhodnej chvíli povedať magické slovko: Prepáč. Priznať, že ste sa mýlili alebo niečo nezvládli.

Čo sa doma navarí, to sa doma aj zje

Nie vždy je všetko slnkom zaliate a darí sa tak, ako by sme si predstavovali. Ale to, že sa doma o niečom hádate, alebo riešite nejaký problém, by malo zostať len medzi vami. Je to váš vzťah a čokoľvek v ňom zmeniť je len vo vašej moci. To, že partnera vystavíte kritike pred inými ľuďmi, ho len uvedie do defenzívnej úlohy a v tej sa nikomu nepáči.

Viac sa snažte

Sľuby nemajú žiadnu cenu, ak ich neplníme. A ak túžime po obdive a rešpekte toho druhého, musíme sa snažiť svoje sľuby plniť nie na 100 percent, ale aspoň na 120 percent. Dávať viac, než očakávate, to je to tajomstvo.

V dobrom i zlom

Byť verný možno vyšlo z módy, ale lojalita sa cení, ako v partnerskom tak aj v pracovnom vzťahu. Ak ste vo vzťahu ťahajte spolu za jedno lano, nestojte proti sebe ako vojaci so štítmi.  Jednoducho sa porozprávajte a nájdite kompromis, ktorý vyhovuje obidvom. To platí aj v otázke financií. Sadnite si z partnerom napíšte na papier výdavky a príjmy. Chodte spolu nakupovať aj do potravín, aby aj ten druhý videl čo koľko stojí. Nikdy partnera nevydelujte, ak idete niečo kúpiť, spoločne sa dohodnite. Spokojný vzťah je ten, kde sa nehádajú za peniaze.

Ak ste dvaja tak aj veľké starosti sa zvládajú lepšie

Ten, kto utečie pri prvej búrke, nemôže čakať, že v živote niečo dosiahne. Či už je to šťastie v láske alebo úspech v práci. Toto platí aj o deťoch, dohodnite sa medzi sebou na kompromisnom riešení. Nepodrážajte autoritu partnera tým, že dieťaťu dovolíte, to čo ten druhý zakázal.

Cestujte a spoznávajte

Veľa cestujte na tie miesta, kde ste ešte neboli. Cestovanie posilňuje vzťah, vytrhne vás z rutiny, obohatí o krásne zážitky a zomkne pri prípadných problémoch medzi cudzími ľuďmi. A ostanú vám príjemné spomienky na ktoré budete dlho spomínať.

.

.

ODPORÚČAME:

Talianske Benátky, mesto zamilovaných

Páni, chcete vyzerať dobre? Skúste štýl z 30 rokov

Čo je to priateľstvo a kto je to priateľ?

Zaujímavé a kreatívne hodinky, aké ste ešte nevideli

13 návykov šťastných ľudí, úsmev, optimizmus a dobrá nálada

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina