.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako otužovať deti, aby neboli tak často choré ?

  • PDF
2332
Like!

deti-rusko-otuzovanie

Na úvodnom obrázku, vidíte ako sa otužujú deti v materskej škôlke v Rusku, konkrétne v Barnaul.

.

.

Olesya Osintsev takto otužuje deti viac ako 18 rokov. Samozrejme deti sa otužujú postupne, tento rituál robia vždy pred raňajkami.   Už zase v škôlke vaše dieťa chytilo nádchu a bude musieť zostať doma? Tak ho skúste trochu zoceliť. Správne otužované deti sú až trikrát menej choré.

Neprekurujte miestnosti

V priebehu dňa je ideálne, udržať v miestnosti teplotu 20 až 22 ° C. Chladnejšie prostredie prospeje aj dospelým. Budete potom odolnejší a choroby rotujúce vďaka klimatizácii alebo nevychovaným spolucestujúcim v hromadnej doprave vás nedostanú.

Spánok v chladnejšej izbe

K väčšej odolnosti pomôže aj spanie v chladnejšej miestnosti. Ideálna teplota je okolo 18 ° C. Dobrým riešením je kombinácia vypnutia kúrenia a otvorené okno. Vetranie znižuje vlhkosť v miestnosti a vymení sa kysličník uhličitý za vzduch. Kvalita spánku je lepšia pri nižšej teplote. V prekúrenej miestnosti sa zle spí.

Netreba sa veľa obliekať, oblečenie treba prispôsobiť teplotám

Veľa mamičiek si myslí, že dieťa musí byť už od prvých sychravých dní naobliekané. Veľa z nich deti oblieka rovnako pri piatich nad nulou ako pri mínus piatich. Takže vidíte, ako mamička v ľahkej bundičke vedie dieťa v silnej teplej bunde. Platí pravidlo, že menej je viac. Lepšie je na seba skladať oblečenie v tenších vrstvách. Veľa pomôže, keď budete navyše dieťa otužovať, aby bolo k chladu odolnejšie.

Každodenné prechádzky

Každý deň, by ste mali chodiť spolu s deťmi na prechádzky aj dvakrát za deň a aj v tej najväčšej zime. Deti aj dospelí si prečistia hlavu, nadýchajú sa čerstvého vzduchu, pohyb nikomu neuškodí. Ak nie je čas , tak aspoň raz za deň pred spaním, bude sa vám lepšie spať.

.

.

ODPORÚČAME:

Nekupujte deťom plastové farebné gumičky Rainbow Loom sú plné chemikálií

Zázračný drahý kov, päť dôvodov, prečo má zlato liečivú silu

Geocaching poučná zábavná hra v teréne

Žihľava je skvelá na vlasy, kĺby, pleť i vysoký tlak

Alkohol zabíja svaly, vysušuje organizmus, ničí rozumové bunky

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina