.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Naučte sa správne prať a sušiť oblečenie, ako zabrániť blednutiu farieb

  • PDF
1383
Like!

ako-spravne-prat

Milujeme jasné a výrazné farby na našom oblečení. Sú krásne, kým však nevyblednú.

.

.

Poradíme vám preto, ako blednutiu farieb ľahko zabrániť!

Čítajte ceduľky Zaberie vám to len niekoľko sekúnd, ale môže vám to ušetriť veľa trápenia! Stačí si len dôkladne prečítať pokyny na ceduľkách. Tie vám napríklad prezradia, že máte svoj obľúbený kúsok prať len na 30 ° C alebo iba s farebným prádlom. Rovnako tak nezabudnite skontrolovať pokyny na sušenie. Tie môžu uvádzať, že odev musí byť sušený pri nízkej teplote, alebo musí zostať mierne vlhký.   Farby perte zvlášť Triedenie oblečenia je skvelá príležitosť pre kontrolu ceduliek a rozmiestnenia oblečenia na tú správnu hromadu. Každý, kto niekedy vypral jednu červenú ponožku s plnou práčkou bieleho prádla, pozná ten pocit zúfalstva, keď zistí, že je všetko ružovkasté. Ak chcete teda zabrániť vyblednutiu tmavých farieb, vždy perte dohromady len tie isté alebo podobné.

Otočte oblečenie naruby

Blednutiu farieb vášho oblečenia môžete tiež zabrániť jeho otočením naruby pred praním a sušením. Navyše tým aj zabránite žmolkovaniu, ktoré zhoršuje vzhľad tkaniny. Nezabudnite tiež otočiť oblečenie naruby, keď vešiate bielizeň von uschnúť. Kým slnko je vynikajúci a účinný nástroj pre sušenie, farby z vášho oblečenia priamo gumuje.

Neprepĺňajte práčku

Napchať práčku po okraj je lákavé. Pomôže nám to ušetriť čas, že áno ?! Lenže v skutočnosti je to omyl! Oblečenie sa nemôže dôkladne vyprať a prací prášok rovnomerne rozložiť, keď je práčka preplnená. A ak mokrým oblečením preplníte sušičku, pobeží podstatne dlhšie a bude vás to stáť oveľa viac času a predovšetkým peňazí.

Nepoužívajte sušičku

Je ľahké hodiť vypraté oblečenie do sušičky. Lenže pre všetku našu bielizeň to nie je príliš prospešné. Obzvlášť zlé je to potom pre svetlé a tmavé farby. Počas sušenia totiž farby rýchlo blednú. Nezabudnite preto nastaviť časovač a oblečenie vyberte včas. Odev by mal byť ešte mierne vlhký, keď ho vytiahnete von.   Farebné veci perte v studenej Ak chcete zabrániť blednutiu farieb, perte svoje oblečenie v studenej vode. Pracie prostriedky prešli počas niekoľkých posledných rokov veľkým vývojom, takže väčšina z nich perie rovnako dobre v studenej vode ako v horúcej alebo teplej.

Pridávajte do prania ocot

Ocot síce nijako príjemne nevonia, ale ak pridáte pohárik do každého prania, nielenže vám dokonale nahradí aviváž, ale tiež zabráni blednutiu farieb. Dobrá správa je, že octový zápach pri praní úplne zmizne.

Použite jemný cyklus alebo jemný prací prostriedok

Ak sa napriek tomu chcete uistiť, že vaše farby vydržia žiarivé tak dlho, ako je to len možné, môžete prať na jemný cyklus, náchylnejšie kúsky poprípade v ruke.

.

.

ODPORÚČAME:

Ošetrovanie obuvi a kabeliek, aby boli krásne a čisté

Ako znížiť náklady na kúrenie? Ako ušetriť na kúrení?

Aký tovar sa najviac predáva cez internet?

Aké sú výhody krbov a kachlí v domácnosti

Šesť vecí, ktoré by ste mali skúsiť, než podáte žiadosť o rozvod

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina