.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Okienko pre otcov: Veci, ktoré sa každá dcéra potrebuje dozvedieť a naučiť od svojho otca

  • PDF
1255
Like!

otec-dcera

Býva zvykom, že dievčatká si rozumejú v detstve skôr s mamičkami a chlapci zase s ockami.

.

.

Asi pre rozdelenie úloh v domácnosti, alebo vďaka spoločným záujmom ... kto vie. Faktom však je, že otcovia si so svojimi dcérami často nevedia rady. Nezabúdajme, že otec je takisto dôležitý pre dieťa ako mama. Aj keď vzťah medzi partnermi nevyjde, mal by zostať vzťah otec - dcéra, otec - syn zachovaný. Nebojujte s bývalými partnermi, cez svoje deti!

Všetko, čo chce vaša dcéra, je byť milovaná

Oveľa viac, než po veciach, ktoré jej môžete kúpiť alebo ju naučiť, túži po vašej láske. A nikto na svete vás nemôže nahradiť. Vaša dcéra vás mnohokrát sklame, urobí veľa chýb a možno sa k vám otočí chrbtom, ale vaša úloha, je ju milovať ako najlepšie viete a dokonca aj viac.

Vidí, ako sa správate k jej matke

Tá úplne najlepšia vec, ktorú môžete urobiť pre svoju dcéru, je milovať jej matku. Viac než to, že ju vozíte z jedného krúžku na druhý, jej prospeje, keď vás uvidí, že ste spolu šťastný. Deti by mali občas vidieť, že aj ich matka je pre vás prioritou. A ak už sa vám manželstvo nevydarilo, správajte sa k svojej bývalej žene s úctou a rešpektom. Potom si bude aj dcéra vážiť vás.

Naučte ju, že sa svet netočí len okolo nej

Napriek tomu, že by ste pre ňu urobili možné aj nemožné, ukážte jej, že svet sa netočí len okolo nej. Že byť šťastný znamená, nie mať všetko, po čom túžite, ale robiť šťastnými druhých. Že mať pravdu, nie je vždy víťazstvo a vyhrať sa dá aj vtedy, keď nedobehnete prvý. Láske k blížnemu, veľkorysosti a múdrosti sa nenaučí od nikoho iného.

Podľa vás si bude vyberať svojho budúceho partnera

Znie to desivo, ale až raz dospeje, bude si hľadať podobný typ muža akého vidí vo vás. Teda pokiaľ ju nesklamete a neublížite jej. Ak ju milujete a chcete pre ňu to najlepšie, nezostáva vám nič iné, než byť tým najlepším otcom na svete. Inak si vyberie nejakého ... Len vám uverí, že krása vychádza z vnútra Celé dni je od útleho detstva bombardovaná najrôznejšími stereotypmi ohľadom ženskej krásy. Je na vás jej vysvetliť, že krásnu ju nerobí červený rúž, ani to že sa navlečie do sexi mini šiat a dokonca ani to, keď oblečie veľkosť 34. Že krásnou ju robí jej osobnosť, duša a srdce.

Nepremeškajte jej dospievanie

Možno vás desí, že sa s dievčatka zmení v ženu. Prišlo to príliš skoro a navyše vôbec netušíte, čo s tým. Nevzdávajte to. Menštruácia, prvý chlapci, holenie podpazušia, hodiny na chate a bohvie čo ešte by nemalo ísť mimo vás. Spomeňte si, aký ste bol v ich veku a určite nájdete spoločnú reč.

Pamätajte na spoločné spomienky

Máte pred sebou zhruba 50 - 70 rokov rokov na tomto svete. To nie je nekonečne veľa. Neľutujte teda spoločne stráveného času a urobte všetko pre to, aby bol nezabudnuteľný. Nemusíte deti voziť do Disney Landu, Lego Landu ak moru každý týždeň. Stačí ozvláštniť vaše rodinné rituály. Verte, že skôr ako na Mickey Mouse v nadživotnej veľkosti, budú spomínať na vaše pravidelné piatkové filmové večery, sobotné raňajky v posteli alebo narodeniny vášho domáceho maznáčika.

Ukážte jej, ako sa má presadiť

Zabudnite, že je dievča. Naučte ju hádzať loptou, behať a napríklad rúbať drevo. Naučte ju, ako si stáť za svojím názorom. To všetko sa jej bude v živote hodiť. Alebo si naozaj myslíte, že jej v živote a kariére viac pomôže umenie nosiť ružové nadýchané sukienky a lakovať si nechty?

Buďte, tam kde vás potrebuje

Zrejme vás naozaj nebaví pozerať na tanečný recitál, kde neobratne poskakuje dvadsať malých dievčatiek vrátane tej vašej. Zrejme by ste si radšej pozrel futbal. Ale pre ňu je nesmierne dôležité, vidieť vás v hľadisku a počuť vaše "bravo". Jej sebavedomie pre zvyšok života sa utvára práve teraz a vaše uznanie je métou najvyššou.

Buďte s ňou naozaj

To, že sedíte v jednej miestnosti, ešte neznamená, že ste naozaj spolu. Hlavne dnes, keď sme neustále vystavení toku informácií a zábavy, či už z internetu alebo televízie. Vypnite mobil aj tv a venujte sa jej naplno.

Chodievajte s ňou na výlety

Urobte si čas len pre ňu. Je veľký rozdiel, ísť s celou rodinou na obed do reštaurácie a vyraziť si ako veľké dievča sama s otcom na zmrzlinu. Potom sa o vás totiž aspoň chvíľu nemusí deliť s nikým. A nemusíte podnikať nič extra. Bežte s ňou na nákup, na čokoládu, na výlet, čokoľvek vás napadne. Dôležité je, že budete len jeden pre druhého.

.

.

ODPORÚČAME:

Kedy dať deťom prvé kľúče od bytu?

Šesť vecí, ktoré by ste mali skúsiť, než podáte žiadosť o rozvod

Zariaďte si svoj domov podľa feng šuej a zbavte sa stresu a napätia

Základná výbavička pre bábätko, zoznam vecí

Štyri recepty na chutné detské desiaty

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina