.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Veľa cestujete ? Pár tipov na kláštory, v ktorých môžete prespať

  • PDF
1875
Like!

ubytovanie-klastory

Nemusíte sa obrátiť na vieru, ani nemusíte dožiť svoje dni v celibáte. Proste tu len prespíte namiesto hotela, pretože sa to dá.

.

.

1. Opátstvo Pluscarden, Škótsko Pluscarden je posledné stredoveké opátstvo vo Veľkej Británii, ktoré stále slúži svojmu pôvodnému účelu a poskytuje strechu nad hlavou tým, ktorí ju potrebujú. Muži a ženy bývajú v oddelených častiach opátstva a za nocľah zaplatíte iba toľko, koľko chcete. Je to totiž dobrovoľné.

2. Kláštor Dragomirna, Rumunsko Ráno vás tu budú budiť pávy z kláštornej záhrady, miestny kostol je plný krásnych fresiek a pútnici a turisti sú tu vítaní od mája do októbra za 10 euro za noc.

ubytovanie-klastory1

3. Ecce Homo Convent, Izrael Ecce Homo Convent je kúsok od Damašskej brány v jeruzalemskom Starom meste. Svoj pobyt si tu môžete aj odpracovať a to ako kuchári alebo pomocníci pre ostatných pútnikov.

4. Kláštor Kopan, Nepál Budhistický kláštor Kopan na okraji mesta Káthmandu je tichou komunitou 360 mníchov vo 4000 metroch nad morom. Môžete tu stráviť až jeden mesiac, podmienkou je nezabíjať, neklamať a nekradnúť. Za súkromný izbu dáte za noc 6 euro, ale musíte mať vlastný spacák.

ubytovanie-klastory2

5. Kláštor San Giorgio Maggiore, Taliansko Malebný kláštor na ostrove v Benátskej lagúne ponúka len päť izieb, ale keď si ten váš objednáte včas, možno budete mať ten s balkónom a výhľadom na Svätého Marka. A čo sa platenia týka, tak tu necháte len toľko, koľko chcete.

.

.

ODPORÚČAME:

Štýlový motocykel namaľovaný na telá od umelkyne Merry

Dobrodružstvo na celý život, manželia vyrazili na týždennú plavbu a vrátili sa o 16 rokov

Cestovanie na dovolenku, ako prežiť dlhé hodiny v aute?

Cestujú títo ľudia v čase? Neuveriteľná podoba návštevníkov obrazární a portrétov z plátien

Cestovanie vlakom s dieťaťom, pozor na preplnené spoje!

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina