.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Urobte si grafologický rozbor písma, čo všetko sa dá vyčítať z rukopisu

  • PDF
1263
Like!

grafologicky-rozbor-pisma

Grafológia hľadá a odhaľuje súvislosti medzi psychickými vlastnosťami človeka a rukopisom.

.

.

V písme sa odráža nielen naša osobnosť, ale aj momentálne citové rozpoloženie. Keď sme šťastní a máme vynikajúcu náladu, je náš rukopis uvoľnenejší, písmo býva väčšie, vzletnejšie, napísané rýchlejšie. Ak sme naopak smutní, písmo je menšie ako zvyčajne. Grafologický rozbor si možno nechať urobiť u odborníka - grafológ väčšinou vyžaduje jednu popísanú stránku A4, ideálnym materiálom pre analýzu je však niekoľko ukážok písma z rôznych období, základy však zvládnete sami.

Rukopis na analýzu by mal byť napísaný v neutrálnom rozpoložení, ľubovoľným písacím náčiním, na list bez liniek. Ak jedinec píše viacerými druhmi písiem, mal by ich použiť aj tu. Začnite vtedy keď sa cítite v pohode a použijte obľúbené pero.

Čo znamenajú niektoré elementárne rysy písma?

Veľkosť písma Normálna veľkosť písma vypovedá o dobrej adaptácii. Veľké písmo mávajú extroverti, ktorí intenzívne prežívajú všetko, čo sa týka ich osoby. Malé písmo je typické pre introvertné a plaché bytosti.

Šírka písma

Úzke písmo svedčí o nedôvere, pesimizme a skepticizme. Taký pisateľ je zahĺbený sám do seba, ťažko znáša kritiku. K jeho pozitívnym stránkam patrí presnosť a dôslednosť. Ľudia so širokým písmom sú spontánní, otvorení a družní, nezriedka však aj nerozvážni a nedočkaví.

Sklon písma

Pozrite sa na sklon písma, ktorý prevažuje. Ak sa litery prikláňajú doprava, pisateľ je priateľský a spoločenský. Sklon písma doľava je charakteristický pre uzavretého jedinca. Kolmé písmo majú praktickí ľudia s chladnou hlavou. Nepravidelný sklon náleží nevyrovnaným osobnostiam.

Sklon riadkov

Ak sú pomyselné riadky na nelinkovanom papieri vedené dokonale rovno, jedná sa o priamočiareho človeka. Ak stúpajú riadky textu nahor, ide o prejav autorovho optimizmu a sebadôvery. Klesajúce riadky prezrádzajú rezignáciu, pesimizmus alebo únavu. Meniaci sa sklon riadku značí náladovosť.

Medzery medzi slovami

Medzi slovami by mali byť medzery tak veľké, aby sa medzi nich vošlo pisateľovo "a". Potom sa dá hovoriť o vyrovnanom jedinci so zmyslom pre poriadok. Ak sú medzery príliš malé, dotyční bývajú nepredvídateľní a zbrklý. U veľkých medzier sa prejavuje rozvážnosť, ale aj nevšímavosť a samotárstvo.

Okraje

Široký ľavý okraj je typický pre extrovertov, úzky okraj ukazuje na ponorenosť do vlastného vnútra. Keď sa ľavý okraj rozširuje, naznačuje to túžbu po nezávislosti, zužujúci sa okraj sa objavuje pri nedostatku sebavedomia. Kto začína písať text tesne pod horným okrajom, je netrpezlivý.

.

.

ODPORÚČAME:

Moderná 3D Kaligrafia podľa tureckého grafika

Drevený valček na cesto so zábavným vzorovaním

Vyrobte si originálne kúsky zo starého nábytku, nechajte sa inšpirovať!

Ako dosiahnúť úspech a šťastie a zmeniť svoj život

10 tipov, ako zvýšiť svoju produktivitu

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina