.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zázračný cesnak, začnite ho jesť práve teraz

  • PDF
2105
Like!

cesnak-ucinky

Cesnak obsahuje až štyri stovky liečivých látok a vo všetkých kultúrach bol považovaný za prírodné antibiotikum.

.

.

Ak ho na jeseň a zimu, zaradíte štyrikrát týždenne do svojho jedálnička, vyhnete sa mnohým nepríjemným chorobám. Medvedí cesnak je výborný na detoxikáciu, hlavne od ťažkých kovov ako je ortuť a olovo, ktorých máme v tele veľa. V kombinácii s extraktom z grepových jadierok, cesnak tiež pomáha pri zápaloch močových ciest.

Pomáha tiež znižovať tvorbu látok zvaných nitrozamínov poškodzujúce naše bunky, ktoré najčastejšie vznikajú pri konzumácii údenín a šuniek plných konzervantov, konkrétne dusitanových solí E250, ktoré sa pridávajú pre farbu a trvanlivosť.

Čo cesnak ešte vie? Prevencia pri rakovine hrubého čreva a žalúdka Znižuje hladinu cholesterolu a krvného cukru v krvi Obsahuje allicin, ktorý je dobrý pri prevencii srdcového infarktu Má antibiotické vlastnosti a znižuje krvný tlak Pôsobí protizápalovo a zabíja bacily   Čo obsahuje? Veľké množstvo vápnika, železa, draslíka, fosfor, horčíka, selénu, zinku, vitamíny A, B1, B2, C.

Ako jesť cesnak? Cesnak má blahodárne účinky na naše telo. Nie každý má dosť silný žalúdok na cesnak v jeho čerstvej podobe, preto si radšej uvarte vývar. Stačí povariť zeleninu s rôznymi bylinkami a pridajte k tomu niekoľko strúčikov cesnaku. Ak by na vás bolo aj to moc silné, stačí vytlačiť šťavu z jedného dvoch strúčikov do uvarenej polievky servírovanej na tanieri. Účinná je tiež kombinácia cesnaku so strukovinami, ktoré čistia črevá a kombinácia s akoukoľvek tepelne upravenou zeleninou. Výborné je cesnak pridať napríklad do fazule alebo červenej šošovky so zeleninou a štyri minúty ho s nimi povariť.

Tip na skvelý jesenný detox

Skúste si pripraviť cesnak, formou odšťavenej zeleniny. Na jeseň a v zime surové ovocie a zelenina silne ochladzujú. Na druhú stranu dodávajú veľa živín a v tekutej podobe do seba dostaneme oveľa viac potrebných vitamínov, minerálov, fytoživín a enzýmov s minimálnym úsilím tela na vstrebanie týchto životne dôležitých látok.   Recept podľa tradičnej čínskej medicíny: Nakrájame si na kusy zeleninu a dáme ju do misky. Prelejeme ju horúcou vodou a na tri minúty ju necháme tak a až potom všetko odšťavíme. Odšťavte aj kúsok cibule a cesnaku. Pridajte do šťavy štipku kari, škorice a zázvoru, pokojne aj sušeného. Pite jeden pohár denne.

.

.

ODPORÚČAME:

Vek je stav mysle nie číslo, 70 ročný muž zahanbí aj o polovicu mladších

Nápad ako zbohatnúť? Umelec Inšpirovaný Salvadorom Dalím

Aloe vera zázrak, ktorý zahojí jazvy či pomôže unaveným vlasom

Mrkva je plná vitamínov a má výborné účinky

Limetka zázračný zelený citrus, zachutí vám ako vytúžený sex!

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina