.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vynikajúca klasika Alpa Francovka, na bolesti, dezinfekciu aj do domácnosti

  • PDF
6356
Like!

ako-pouzivat-alpu

Alpu mali doma naše babky aj prababky, je to vynikajúci všeliek, ktorý by nemal chýbať v žiadnej  lekárničke.

.

.

Liehový bylinkový roztok má všestranné využitie.

História, kedy vznikla Alpa ?

Brnenský živnostník Josef Veselý si 18. júla 1913 dal zaregistrovať ochrannú známku Alpa. Recept francovky pozostáva z alkoholického roztoku éterických olejov, silíc, byliniek a prírodného mentolu. Josef Veselý francovku Alpa spociatku vyrábal v Brne - Královom Poli, no v roku 1948 sa výroba presťahovala do Veľkého Meziříčí a tam sa Alpa vyrába dodnes.

Na čo, alebo ako používať Alpu ?

Dá sa použiť pri bolestivosti určitého miesta, treba ju tam vmasírovať, miesto sa tak krásne prehreje a uvoľní sa a čoskoro už nebolí.

Používa sa aj pri bolesti hrdla, alpu nalejeme na kocku cukru a je to účinnejšie ako predražené farmaceutické pastilky proti bolesti.

Poštípal vás komár ? Natrite si s ňou štípance, bude vás to príjemne chladiť, Alpa vydezinfikuje to miesto a štípanec zmizne.

Pri bolestiach hlavy sa alpa nanáša, po zriedení s vodou na obklady, na šatku, rovno na hlavu, alebo na vankúš. Alebo si nakvapkajte alpu do tyla, na spánky a votrite do pokožky.

Je ideálna na boľavé a unavené nohy, ktoré po natretí a následnom zabalení do deky takisto krásne prehreje. Dá sa použiť aj po holení a epilácii, kedy francovku nanesiete ako dezinfekciu

Hodí sa na inhalácie – inhalovanie éterických olejov z francovky prináša uľahčenie pri nádche, chrípke, kataroch, nachladení, problémoch s dýchaním.

Pri výronoch, vyvrtnutí a narazeninách – treba alpu vtierať na boľavé miesta. Hodí sa na masáže a ako osviežujúci prostriedok do kúpeľa.

Po zriedení vodou ako ústna voda – na výplachy ústnej dutiny – veľmi účinné pri všetkých infekciách úst, pri krvácaní ďasien, ústnom pachu, kývaní zubov a paradentóze, osviežení dychu a na kloktanie. Na dezinfekciu drobných oderov a rán.

Pri chorobách nachladenie a chrípka – niekoľko kvapiek francovky nakvapkáme do vlažnej vody a kloktáme. Po zriedení vodou ako pleťová voda – na odstraňovanie zvyškov líčidiel, púdrov a krémov.

Pri bolesti zubov – treba nakvapkať alpu na vatu a priložiť na boľavý zub. Pri potení nôh – kúpeľ nôh v teplej vode s prídavkom francovky

ALPA Pri jazde autom – osvieženie potrením spánkov a tyla niekoľkými kvapkami francovky ALPA. Je vítanou pomocou aj pre chorých pripútaných dlhší čas na lôžko, zabraňuje vzniku preležanín. Ideálne aj na vyrážky, alpa ju vysuší.

Využitie v domácnosti Golier na košeli sa nešpiní, ako ho pred nosením potrieme Alpou.

Odstraňuje škvrny od atramentu, či fixiek. Zmiešame pol šálky francovky a 1l vody. Zmesou umyjeme okná na aute a preleštíme novinami. Okná nezamrznú. Čistí chróm, vodovodné batérie, zrkadlá, prečistí telefón aj počítač. Ak vás tlačia topánky, povytierame ich zvnútra Alpou.

.

.

ODPORÚČAME:

Nekupujte deťom plastové farebné gumičky Rainbow Loom sú plné chemikálií

Mäta prieporná a jej priaznivé účinky

Prehliadka 50 druhov zázračných kameňov, neuveríte, čo všetko dokážu

Začnite chudnúť: správna diéta vám pomôže aj ušetriť

Sedem zlozvykov, ktoré spôsobujú bolesti chrbta

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina