.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

V Piešťanoch ohrozujú chodcov, starých ľudí, kúpeľných hostí a deti na chodníkoch

  • PDF
1202
Like!

cyklo-chodnik-piestany

Kúpeľní hostia, starší ľudia a mamičky z deťmi sú na svojich každodenných prechádzkach neustále ohrozovaný arogantnými drzými cyklistami a motorovými mopedmi, ktoré veselo a beztrestne jazdia po chodníkoch.

 

.

.

Veľká debata okolo tohoto problému bola v článku, ktorý napísali pnky - “Multikulty“ cyklistické Piešťany. Piešťany kúpeľné mesto plné stroskotaných projektov, rozpadnutých chátrajúcich budov, teraz znova zabodovalo. Cyklisti sebecky kľučkujú medzi chodcami na pešej zóne, ale aj na chodníkoch smerom na lodenicu. Robia to náročky, pretože vedia že za toto arogantné správanie sa im nič nestane, toto správanie učia od malička aj ich deti !

Výstižne daný problém popísal v penkach diskutujúci s nickom AB, citujeme: . Nemôžeme sa predsa starať do arabských deciek, keď sami piešťanci nevedia chodiť po chodníku, včera išiel nejaký dedinčan po ľavej strane na cyklistickom chodníku s kočíkom do cyklistu. Cyklistická a korčuliarska dráha a chodník pre chodcov, ktorý vedie od kolonádového mosta až na Lodenicu, tak tam je ukážka demencie dedinčanov a rybárov na motorových smradľavých mopedoch. Vy tu idete poukazovať prstom na deti a sami neviete jazdiť podľa značiek, ktoré majú viac ako meter od zeme a je na nich krásny veľký obrázok chodca, bicykla a na zemi je nakreslená korčula. Cyklisti musia jazdiť po spodnej vybudovanej cyklistickej dráhe a nie po vrchnom vale, ktorý je určený len pre korčuliarov a chodcov. V noci chýbajú cyklistom akékoľvek svetelné bezpečnostné prvky.

cyklisti-piestany

Znovu citujeme nick AB: Vyhláška hovorí: “chodci chodte v pravo”, ani toto nikto nedodržuje. Prečo nehliadkujú policajti na cyklochodníku od krajinského mosta smerom na lodenicu ? Načo sa vybudovala popri vale spodná cyklistická cesta, cyklisti túto spodnú cestu ignorujú a stále arogantne jazdia po vale určenom len chodcom a korčuliarom ! Je tam jasné dopravné značenie, prečo to cyklisti nedodržujú ??? Pretože nemusia ? Pretože im nehrozia žiadne sankcie ? Pretože mesto piešťany má vlastné zákony na rybárov jazdiacich na smradľavých mopedoch po chodníkoch ? Načo je vlastne mestská polícia ? Vypytovať si vaše meno, keď im zatelefonujete ? Voziť si rite len v autíčku ? Dávať iba papuče ? Šašovia sú hlavne na rozdávanie pokút, aby ožobráčili každý deň čo najviac vodičov ? Nič iné ich nezaujíma ? Zaujíma nás kedy začnú policajti pokutovať cyklistov za priestupky a dementných rybárov na mopedoch

.

.

ODPORÚČAME:

Okienko pre chodcov, naučte sa ako správne chodiť po chodníku !

Idete autom na dovolenku? Pozor na iné dopravné predpisy

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina