.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Dovolenka Parália Grécko Last Minute

  • PDF
1583
Like!

paralia

Grécke letovisko Parália patrí do Olympskej riviéri, je vzdialené od Thessaloník len 60 km.

.

.

Je to živé letovisko, plné turistov. V letovisku je dlhá piesočnatá pláž, egejské more je čisté a teplé.

Pláž a more

V mori je veľa rybiek, nájdete tu aj veľké kraby, slimáky a iné živočíchy. Ak je veľmi teplá voda, objavia sa v auguste a vseptembri modré medúzy, ktoré ľudia vyťahujú na pláž. Pozri na videu. Na pláži je servis, lehátka, slnečníky a sprchy aj vodné športy. Ak sa vám nepáči na preplnenej pláži, ktorá je zväčša hneď v letovisku pred hotelmi, môžete sa presunúť ďalej, kde je to volnejšie. Pláž je dlhá pár kilometrov z jednej aj z druhej strany, od prístavu sa dostanete do menšieho letoviska Olympic Beach. Ak sa vyberiete na druhú stranu, dostanete sa do blízkosti súkromných hotelov. Z Parálie môžete vidieť horu Olymp, kde sa chodí na túry. Počasie je väčšinou stabilné a teplé, je tu príjemná stredomorská klíma. V letovisku je mnoho reštaurácií, taverien, barov, diskoték, obchodíkov a pekární. Je tu aj Lidl.

Zažijete tu krásny romantický východ slnka nad morom. Po celodennom kúpaní v teplom mori, sa večer začína promenádovať po hlavnej uličke. Večer tu predávajú varenú kukuricu, sú otvorené všetky obchody a grécke reštaurácie, v centre to žije až do polnoci. Po polnoci sa väčšina mladých presunie na diskotéky a rodinky do postele :). Do letoviska chodia, hlavne Srbi, Češi a Slováci a pár Nemcov. V sezóne navštívia letovisko tisíce turistov.

Stravovanie

Oplatí sa tu ochutnať morské plody, ryby, syry, mliečne výrobky. Sladučké ovocie, zeleninu a sladké olympské víno. Ovocie tu nie je drahé, kúpite ho aj na ulici od pestovateľa za 1 euro kilo. Chutný chlieb z pekárne, stojí 0,90 euro. Ostatné potraviny stoja trošku viac ako u nás. Hlavne nezabudnite ochutnať Gyros Pita - 2,50 euro. Každú stredu a v sobotu sa tu konajú tradičné grécke trhy.

Výlety

Parália je skvelou základňou pre mnohé výlety. Ponuka je skutočne bohatá – fascinujúce kláštory Meteora, hrad Platamonas, ostrov Skiathos, Waterland, historické mestá Veria a Kastoria, bájny  Olymp, kláštory Meteora alebo veštiareň v Delfách.

.

.

ODPORÚČAME:

Ak ste ešte nestihli ísť na dovolenku navštívte grécky ostrov Rhodos, leto tu končí až v októbri

Dovolenka na Parge, last minute Parga Grécko

Grécke ostrovy: Tipy na najkrajšie pláže a najlepšie taverny

Letovisko Oia Santorini Grécko

Ostrov Zakynthos Grécko, krásna dovolenka plná zážitkov

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina