.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako sa dostať z Lignana do Benátok ?

  • PDF
1340
Like!

benatky-venezia-taliansko

Ak už budete tráviť dovolenku v Lignane, určite budete chcieť ísť do Benátok, ktoré nie sú ďaleko.

.

.

Ako sa teda dostať z Lignana do Benátok ?

Najprv treba zájsť do informačnej kancelárie, ktorá sa v Lignane nachádza na konci Viale Centrale, pri fontáne treba odbočiť doľava, prídete k ďalšej fontáne tam odbočíte doprava a doľava. Na pravej strane je veľká budova obrastená brečtanom, tam je informačné centrum. Vypýtajte si cestovný poriadok na železnicu a autobus. Dajú vám aj mapu Benátok a podrobnejšiu mapu Lignana. Na mape Lignana vám pani vyznačí zastávku autobusu, kde treba nastúpiť smer Latisana. Alebo stačí nastúpiť naproti informačnej kancelárie je to prvá zastávka na ten smer. Potom si treba zájsť do Tabacci, je to niečo ako u nás novinový stánok. Kúpite si lístky na autobus, 1 lístok stojí 3,25 euro, takže 4 lístky pre dve osoby tam aj späť 13 euro.

ako-sa-dostat-do-benatiek

Latisana je od Lignana vzdialená len asi 25 km, takže na naše pomery je to dosť drahé, vlak je lacnejší. Prvý ranný autobus ide 5:35 /pozri cestovný poriadok/, pri vstupe do autobusu si treba označiť lístky. Na konečnej autobusovej zastávke v Latisane vystúpite, treba ísť hneď doprava do podchodu na železničnú stanicu, tam si pri okienku kúpite lístky do Venezia Santa Lucia a späť, pre dve osoby to vychádza 27 euro.

Lístky na vlak treba označiť v automate, ten sa nachádza v hale, aj na nástupišti. Vlak k tomuto spoju odchádza 6:13 /pozri cestovný poriadok/, príchod do Benátok 7:20 hod. Tento ranný spoj je ideálny, stihnete si pochodiť v kľude celé Benátky.

benatky-venezia-taliansko1

Keď budete vchádzať do Benátok, mali by ste stihnúť východ slnka, je to krásne privítanie. V Benátkach to nie je zložité. Cez uličky sa prepletiete aj bez mapy, stačí sa pýtať na San Marco, ľudia vás navedú. Alebo si všímajte žlté tabuľky. V Benátkach okrem historických pamiatok, uvidíte aj mnoho lodí, jácht a obrovských záoceánských lodí. Po nábreží sa dá dostať do parku, kde si môžte vychutnávať peknú atmosféru. Benátky odporúčame každému, každý človek by ich mal aspoň raz za život navštíviť.

Keď pôjdete naspäť, pýtajte sa na Ferrovia, to je železničná stanica, takisto nájdete žlté značky zo šipkami na stenách. Treba si vybrať aspoň predposledný spoj autobusu, aby ste sa stihli dostať do Lignana aj keby vlak meškal. Ideálne je ísť späť na vlak o 17:41 /pozri cestovný poriadok/. Vystúpite na stanici Latisana Lignano Bibione. Taliani majú podobný systém cestovania ako u nás, takže to nebude ťažké.

ODPORÚČAME: Dovolenka Lignano Sabbiadoro Taliansko

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina