.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Dovolenka Lignano Sabbiadoro Taliansko

  • PDF
1188
Like!

lignano-taliansko

Hľadáte tú pravú dovolenku pri mori a nechce sa vám dlho cestovať ?

.

.

Taliansko je krásna krajina, kde zažijete mnoho zážitkov, uvidíte veľa histórie aj si dobre nakúpite.

Lignano sa nachádza v severnom Taliansku a patrí do Benátskej riviéry. Z tohto letoviska si môžte spraviť výlet priamo do Benátiek, ktoré sú odtiaľto vzdialené len 90 km a stoja zato. Je to veľké letovisko s dlhou pieskovou plážou a čistým liečivým morom. V mori nájdete aj malé hravé kraby. :) Ubytovanie Lignano V Lignane je mnoho hotelov a iných typov ubytovaní.

Ako je zvykom v Taliansku každé ubytovanie si od vás pri príchode vypýta kauciu, 50 - 100 euro možno aj viac závisí od ubytovania, ktorú vám vrátia ak bude zariadenie a izba v pôvodnom stave. Treba si zobrať posteľné prádlo - plachtu a návliečky výhoda je že sa vyspíte ako doma :). V Taliansku majú iné typy zástrčiek, ak chcete nabíjať, musíte si zohnať redukciu, ktorú vám možno požičia delegátka. :) Dosť sa nachodíte ulice sú dlhé a všetko je ďalej ako u nás. Najdôležitejšie sú tri hlavné ulice z ktorých sa dostanete do mnohých bočných uličiek, jedna je pri pláži, druhá je nákupná volá sa Viale Centrale a treťou sa dostanete na autostrádu do Latisany, na tejto ulici je aj Lidl, Lunapark, Guliverov park, každý pondelok trh a iné.

Akí sú Taliani ?

Taliani sú usmievaví, zhovorčiví a vždy ochotní poradiť, sú to rodinné typy. Všade sa ľudia zdravia, aj pri nástupe do autobusu. Dohovoríte sa, taliančine by ste mali rozumieť, mnohé slová sú podobné. Okrem toho Taliani vedia po nemecky a trošku anglicky. Do letoviska chodí mnoho Nemcov a Rakúšanov, v minulosti to bola nemecká kolónia. Taliani sú veľmi pozorní vodiči, jazdia pomaly, zastavia chodcom na prechode a nikam sa neponáhľajú.

Letovisko má mnoho atrakcií pre deti

lignano-taliansko2

Je tu mnoho zábavných atrakcií pre deti, Guliverov park, LunaPark, Zoo, Vodný park Aquasplash, Junior vodný park s fontánami a atrakciami pre deti, park Hemingway na Viale Centrale sú dve veľké herne pre deti s mnohými detskými automatmi, mini kolotočmi od výmyslu sveta. Deti sa vyhrajú aj na pláži, kde je dlhá piesočnatá plocha nájdete aj bezplatné preliezky a šmykľavky pre deti.

Pozrite si video o Lignano Sabbiadoro Taliansko:

Pláž Lignano

Popri pláži vedie dlhá cestička pre cyklistov a chodcov, ktorá je lemovaná píniami. Osem kilometrová pláž je dobre vybavená, počas sezóny je rozdelená do mnohých úsekov kde si môžete zaplatiť slnečník a lehátka, ceny sú rôzne. Ak si chcete vychutnať piesok a ľahnúť si na svoj uterák, treba tak urobiť až za čiarou. Pláž je dosť priestranná, takže vždy si nájdete miesto. Pri pláži sú bezplatné sociálne zariadenia, čo je veľká výhoda. Okrem toho sú tam aj malé kaviarničky a rýchle občerstvenia. Po pláži sa dostanete do pekného prístavu plného lodí, alebo ak pôjdete na druhú stranu do Pinety, kde je to tichšie. Vstup do mora je pozvoľný, ideálny pre neplavcov a deti. Z prístavu sa robia výlety loďou, ponuka je aj v slovenčine.

Okrem lodí tam nájdete aj pekné slamené rybárske domčeky, stačí prejsť cez most. Na pláži je zaujímavé mólo Terrazza al mare, kde sa môžete ísť pokochať výhľadom na more, vo vnútri je kaviarnička a pri vstupe je bezplatná výstava fotografií, ako sa žilo v Taliansku v minulosti. V Lignane majú veľmi radi psov, v centre majú pri každej reštaurácii misky s vodou, kde sa môžu napiť. Pri prístave je psia pláž, alebo pláž pre psov so servisom.

lignano-taliansko1

Centrum nákupná ulica Viale Centrale

Nájdete tu mnoho obchodov, predáva sa tu značkové oblečenie ako Armani, Fendi, Diesel, Dolce Gabbana a iné aj od 500 euro a vyššie, kožené výrobky hlavne kabelky, topánky, hodinky. Vždy v pondelok je za Lunaparkom klasický taliansky trh - mercato - kde sa doobeda tiež predávajú talianske výrobky a ryby. Je tu mnoho pizérií, klasických talianskych potravín, pár pekární. Treba ochutnať morské plody, ryby, syry, taliansku šunku, bagety, croisanty, pizzu, pravé talianské víno.

Ceny v talianských obchodoch sa točia okolo 1,50 až 2 eurá za jeden výrobok. Mliečne výrobky ako maslo, mlieko, jogurty majú úplne inú chuť ako u nás.

V Lignane je mnoho diskoték, kde sa dá zabaviť. Tie najznámejšie diskotéky: MR. CHarlie - na Riviére, Kursaal Club, CA' MARGHERITA  Disco Lounge, DISCOTECA DRAGO CLUB, Disco italia, AMNESYA DISCO, SBARCO DEI PIRATI, TANGO CAFE a iné Internet wifi Lignano Sabbiadoro Ak by ste chceli ísť na internet, dá sa pripojiť ale na všetkých treba zadať password. V hoteli stojí 0,50 euro hodina, alebo v meste vám ho dajú, ak niečo skonzumujete. Na pláži je tiež heslo získate zaslaním sms. Bezplatné wifi zatiaľ nie je dostupné.

Zdravie

Ak máte problémy s dýchacími cestami, alebo kožné problémy toto more vás vylieči. Treba si ráno privstať a o 6 hodine byť na pláži, hlavne zhlboka dýchať, vtedy sa mení klíma a vo vzduchu je mnoho jódu, dýchacie cesty sa vám prečistia. Ako bonus uvidíte krásny východ slnka. Ak máte kožné problémy, stačí sa poriadne okúpať, morská voda vám to miesto na koži poriadne vyštípe a vylieči. Okrem toho v novom prostredí zrelaxujete a pozitívne sa to odrazí na vašej nálade a chuti do života.

ODPORÚČAME: Ako sa dostať z Lignana do Benátok ?

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina