.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Kedy dať deťom prvé kľúče od bytu?

  • PDF
1217
Like!

kluce-od-bytu-deti

Prečítajte si, ako to urobíte! Stačí naozaj len kľúče do ruky a poučenie, čo má a nemá dieťa robiť?

.

.

1. Samostatnosť

Odborníci sa zhodujú, že nie je až tak dôležitý vek, ale skôr miera samostatnosti dieťaťa. Ak máte dieťa roztržité, ktoré stále niekde niečo zabúda, radšej ešte nejaký ten čas počkajte. Záleží tiež na tom, ako ďaleko od školy bývate a či dieťa prechádza frekventovanú cestu. Z praxe sa dá povedať, že u nás sa deti na cestu k samostatnosti a vlastným kľúčom vydávajú niekedy medzi 8. a 10. rokom.

2. Kľúč na krk mu rozhodne nedávajte

Policajti v žiadnom prípade neodporúčajú nosiť kľúče viditeľne na krku. Nielenže to láka prípadného zlodeja, ale kľúč tiež dieťaťu často prekáža a musí ho dávať dole, čím hrozí, že ho stratí. Tiež pri športových alebo voľnočasových aktivitách sa mu môže zamotať okolo krku. Ideálne je ukladať si kľúč do nejakého špeciálného vrecka v batohu alebo v taške.

3. Čo robiť pri strate kľúča

Dieťaťu už vopred vysvetlite, že ak kľúče stratí, musí vám to hlavne hneď povedať. Spoločne určite najskôr popátrajte, kde všade dieťa bolo, čo robilo a kde mohli kľúče zostať. Pokiaľ bude hľadanie neúspešné, nezostáva než prikročiť k výmene cylindrickej vložky. Pravdepodobnosť zneužitia strateného kľúča je totiž veľká. Alebo je praktické zaobstarať si špeciálny zámok 2 v 1, obsahujúci dve sady kľúčov. V prípade straty kľúča možno systém jednoducho preprogramovať na druhú sadu.

4. Len spoľahliví susedia

Deťom sa samozrejme môže stať, že sa im kľúč v zámku zasekne a nejde im odomknúť. Poučte ich, že v žiadnom prípade nemajú prosiť o pomoc náhodného okoloidúceho. Nech vám zavolajú, prípadne nech skúsia zazvoniť spoľahlivým susedom.

5. Nikomu neotvárať!

To, že nesmie otvárať nikomu cudziemu, ste im určite povedali. Pripravte ich ale aj na situáciu, že ten Niekto za dverami môže naliehať pod rôznymi zámienkami - potrebuje pomoc, je príbuzný suseda od vedľa, ide odpísať plyn alebo elektrinu, nesie zásielku ... Vždy platí - neotvárať a s neznámymi sa nevybavovat! Dnes už sú k dispozícii aj digitálne vrátniky s LCD obrazovkou, na ktorých môžete dianie predo dvermi pohodlne sledovať.

.

.

ODPORÚČAME:

Nekupujte deťom plastové farebné gumičky Rainbow Loom sú plné chemikálií

Ako si vyrobiť veterné vrtúľky z papiera ?

Tieto ručne maľované šatky Vám dajú krídla

Tretia najväčšia výletná loď na svete Quantum of the Seas

Špeciálne raňajky pre deti, roztomilý medvedíkový toast

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina