.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

8 pamiatok, ktoré musíte vidieť v Miláne, kam ísť v Miláne ?

  • PDF
1740
Like!

kam-ist-milano-taliansko

Miláno je posledné rýdzo európske mesto v Taliansku. Všetko, čo je od neho na juh, už má stredomorskú príchuť.

.

.

Čo by ste v tomto meste nemali vynechať ?

1. Milánsky dóm

Je krásny biely a obrovský. Správny názov dómu je Katedrála Narodenia Panny Márie, je štvrtou najväčšou katedrálou na svete a druhou najväčšou v Taliansku po Bazilike svätého Petra vo Vatikáne. Jej stavba bola zahájená v roku 1386. A ako to, že je celá taká krásne biela? Je totiž z mramoru! Potom, čo si pozriete vnútro katedrály, vydajte sa aj hore na jej strešnú terasu. Odmenou vám bude impozantný výhľad na centrum mesta, čo je najmä pred západom Slnka nezabudnuteľný zážitok.

2. Piazza del Duomo

Pred katedrálou nájdete hlavné milánske námestie. Na namestí stretnete nielen turistov, ale aj holuby čakajúce na kŕmenie, stánkarou so zmrzlinou a uvidíte sochu kráľa Viktora Emanuela II. z roku 1896.

3. La Scala Milánska La Scala

je jedným z najznámejších operných domov na svete, o pozíciu svetovej jednotky súperí s Metropolitnej operou v New Yorku. Postavená bola v 18. storočí na mieste, kde pôvodne stál kostol Santa Maria della Scala a potom divadlo Regio Ducale. Slávnostne bola otvorená v auguste 1778.

4. Nákupná galéria - Galleria Vittorio Emanuele II.

Na severnej strane milánskeho námestia je vstup do impozantnej nákupnej galérie pomenovanej po kráľovi Viktorovi Emanuelovi II. Kým obyčajní turisti sa kochajú veľkolepou architektúrou obchodnej pasáže, tí bohatší medzitým prehľadávajú miestne butiky exkluzívnych značiek a reštaurácie.

kam-ist-milano-taliansko1

5. Výstava vynálezov Leonarda da Vinciho

Až pôjdete k už spomínanej La Scale na jej konci vás pravdepodobne upúta veľký vstup na výstavu vynálezov Leonarda da Vinciho. Vstupenka stojí 12 euro a to sa oplatí. Uvidíte ponorku, stroj času, mechanickú vážku a ďalšie veci, ktorými Leonardo predbehol svoju dobu. Viac informácií nájdete na webe výstavy www.leonardo3.net.

6. Kráľovský palác

Na južnej strane námestia Piazza del Duomo sa choďte pozrieť do Kráľovského paláca. Dnes slúži ako kultúrne centrum a konajú sa tu veľmi zaujímavé výstavy.

7. Ulice Monte Napoleone

Ak neviete, čo s peniazmi a potrpíte si na luxus, musíte sa prejsť po Via Monte Napoleone. Je to len pár blokov od katedrály, takže nie ďaleko a v jednej ulici nájdete všetky známe značky od A až do Z ...

8. Obraz posledná večera v kostole Jedna z najzásadnejších vecí, ktoré musíte v Miláne vidieť, aj keby vám umenie nič nehovorilo. Atmosféra nástennej maľby Posledná večera od Leonarda da Vinciho je doslova pohlcujúca. Maľbu, ktorá ako zázrakom prežila vojnové bombardovanie a požiare, nájdete v kostole Santa Maria delle Grazie, len pár staníc električkou z centra. Nezabudnite si ale urobiť objednávku vopred cez internet, pretože na mieste lístky rozhodne nezoženiete.

.

.

ODPORÚČAME:

Tunis perla afrického pobrežia

Ostrov Sicília perla Stredomoria

Pozrite si zaujímavé historické mesto Siena v Taliansku

Mostar nefalšovaný orient, kúsok od Jadranu

Mexická riviéra Maya

Dovolenka na Parge, last minute Parga Grécko

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina