.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

13 návykov šťastných ľudí, úsmev, optimizmus a dobrá nálada

  • PDF
10413
Like!

navyky-stastnych-ludi

1. Vedia sa rýchlo otriasť zo všetkého zlého: Je to prospešné, obnoviť svoje šťastie a nepodľahnúť depresii.

.

.

Šťastní ľudia vedia, ako sa dostať z prvotného šoku. Je to niečo ako zbraň proti nevyhnutným kvapkám horkosti, ktoré sa vyskytujú v živote každého človeka.

2. Oceňujú jednoduché potešenie

Jesť zmrzlinu na lavičke v parku, pohladkať psa za uchom, cítiť a vidieť dúhu. Šťastní ľudia ocenia tieto veci, ktoré skoro nič nestoja. Nájsť šťastie v maličkostiach a byť vďačný za všetko, čo máte, priamo súvisí s pocitom radosti.

3. Venujú časť svojho času na dobré skutky

Títo ľudia trávia hodiny tým, že sa snažia niekomu pomôcť. Pozitívna energia sa iste vráti späť a prinesie niečo dobré v ich živote. Dobré skutky dokonale ovplyvnujú aj duševné a fyzické zdravie.

4. Dávajú prednosť hlbokej komunikácii namiesto jednoduchého tárania

Na tom nie je nič zlého, zdieľať s niekým pár ľahkých viet, ale treba si sadnúť a porozprávať sa o vážnych témach - je to skvelý tréning, aby ste sa cítili šťastní a živý. A napriek tomu je to viac uspokojujúce než jednoduché bla bla bla.

5. Míňajú peniaze na iných S peniazmi si môžete kúpiť šťastie.

Ale iba vtedy, ak tou kúpenou vecou potešíte ostatných, nielen seba. Deň je hned krajší.

6. Sú schopní načúvať

Ak počúvate ostatných, môžete sa niečo nové dozvedieť. Počúvaním môžete ukázať ľuďom dôveru a úctu k nim. Schopnosť počúvať - to je zručnosť, ktorá posilňuje vzťahy.

7. Skutočne komunikujú

Nie sms, hovor alebo správa na sociálnych sieťach. Každý, kto potrebuje pocit spolupatričnosti, musí komunikovať klasickým spôsobom. A to nie je on-line. Sociálne siete nám neumožňujú sa dotknúť človeka, ale to je veľmi dôležité pre šťastie.

8. Šťastní ľudia vidia to dobré

Optimizmus má veľký vplyv na zdravie: menej stresu, tým pádom menej problémov zo srdcom. A ak si vyberiete zámerné hľadanie dobra vo všetkom, čo sa deje, tak potom si zvolíte zdravie a šťastie.

9. Obklopujte sa šťastnými ľuďmi

Radosť je nákazlivá. Vedci zistili, že tí, ktorí sú obklopený šťastnými ľuďmi "by mohli byť šťastný v budúcnosti." Treba dostatočne znížiť podiel smutných priateľov vo svojom okolí.

10. Usmievajú sa a často sa smejú

Aj keď nemáte pocit, že ste veselý, myslite na niečo dobré a usmievajte sa. Úsmev a smiech vyvoláva tvorbu správnych hormónov v mozgu, ktoré nám umožnia cítiť sa šťastnejší.

11. Oceňujú dobrú hudbu

Výber vhodnej hudby je dôležitý faktor. V jednej štúdii boli ľudia požiadaní, aby určili z fotografií, kto je šťastný alebo smutný. Vo väčšine prípadov, ich odpoveď bola podmienená náladou a hudbou, ktorú počúvali pri experimente v tú chvíľu. To znamená, že by ste mali počúvať viac hudby a bude vám oveľa príjemnejšie. Hudba lieči.

12. Zapájajú sa do fyzických cvičení

Telesné cvičenie prináša človeku endorfíny. Endorfíny, vďaka ktorým sú ľudia šťastnejší. Cvičenie zmierni príznaky depresie, úzkosti, v dôsledku chemických reakcií v mozgu. Plus, cvičenie nám dá možnosť oceniť svoje telo a milovať ho a to je veľmi dôležité pre dobrú náladu.

13. Starajú sa o svoju dušu

Či už je to meditácia, modlitba, alebo čas pre reflexiu. Denne, týždenne, mesačne - to je jedno. Dôležité je mať takúto pomyselnú kotvu, ktorá reguluje život, mať niečo čo je viac duchovne bohaté a dáva nám úľavu od večného závodu v živote.

.

.

ODPORÚČAME:

Zariaďte si svoj domov podľa feng šuej a zbavte sa stresu a napätia

Päť vecí, ktoré by ste nikdy nemali urobiť pre svoju lásku

Ako dosiahnúť úspech a šťastie a zmeniť svoj život

11 dôvodov, prečo sa nikdy nevzdať a stať sa úspešným

Zrnká múdrosti a citáty o láske na dnes

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina