.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako správne a čím kŕmiť psa, aby bol zdravý

  • PDF
1248
Like!

krmenie-psa

Nedokážete odolať sladkým očkám svojho miláčika a dávate mu dobroty zo svojho taniera?

.

.

Chyba! Ľudská strava sa pre psíky absolútne nehodí. Po prvé ho rozmaznávame. A po druhé mu hovoríme, že má rovnaké postavenie ako my. Výsledok? Bude prosíkať viac a viac. Tento zvyk je potom obzvlášť nepríjemný, keď pes dranká jedlo od cudzích ľudí napríklad v reštaurácii. Okrem toho ľudská strava obsahuje množstvo soli a korenia, takže preťažuje obličky a spôsobuje žalúdočné ťažkosti. Zásadou má byť, že pes dostane najesť, až sa sami najete.

Je dôležité ho učiť tak, aby mal podriadené postavenie vo "svorke." Pes by mal dostávať jedlo každý deň v rovnakom čase a v rovnakom množstve. Ak misku nevyprázdni, rovnako mu ju odoberte a dajte až v čase, keď je zvyknutý na ďalšie kŕmenie.

Dôslednosť sa vám oplatí, pretože psík sa na jedlo bude tešiť a okamžite ho zje. Dospelého psa je dobré kŕmiť dvakrát denne, hlavne väčšie plemená. Zabudnite na rozmaznávanie. Keď pes nad granulami ohrnie ňufák, nedávajte mu nič iné.

Hovorí sa, že po čase sa pánko a pes podobajú jeden druhému. Často je to preto, že prejedajúci sa pán prekrmuje aj psa. Pes potom zožerie viac, bez ohľadu na pravidelné kŕmenie. Každé psie plemeno má svoju váhu, ktorú si ľahko skontrolujete u svojho veterinára a primerané množstvo krmiva odmerajte na základe tabuliek na obale krmiva. Platí zásada, že je lepšie kŕmiť menej. Zarátajte do jedla aj maškrty.

Prekŕmený pes má sklony k obezite s ňou prichádzajú aj časté zdravotné komplikácie. Chcete svojmu psíkovi dopriať kvalitnú domácu kuchyňu, tak mu každý deň varíte mäso, ryžu alebo zeleninu. Nie je to len neekonomické, ale aj trochu zbytočné, pretože málokedy trafíte správny pomer potrebných živín.

Lepšie je staviť na kvalitné granule obsahujú presný počet vyvážených vitamínov a minerálov, ktoré pes potrebuje. Granule navyše dobre čistia chrup od zubného kameňa. Keď už chcete už psovi prilepšiť kosťou, tak mu nedávajte nikdy varenú, ale surovú. Varené kosti môžu ľahko uviaznuť v papuli alebo v žalúdku.

Tak ako ľudia po jedle odpočívajú, mali by odpočívať aj psy, aby sa všetky živiny z jedla dobre uložili. Pes by mal odpočívať nielen pred jedlom, ale pokoj by mal mať aj pred kŕmením. Naučte ho vždy na kŕmenie, pol hodiny pred alebo pol hodiny po prechádzke.

.

.

ODPORÚČAME:

Stal sa zázrak, po 11 dňoch našli trojročné dievčatko, ktoré sa stratilo v ruskej tajge

Sexi panička, ako so psíkom zhodiť 3 kilá do 2 týždňov?

Psík maľuje umelecké obrazy, ktoré sa predávajú za stovky euro!

Inšpirácia, domček pre vášho miláčika

Rozkošné fotky: Psík Corgi stráži novorodenca

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina