.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zariaďte si svoj domov podľa feng šuej a zbavte sa stresu a napätia

  • PDF
5981
Like!

domov-podla-feng-suej

Všetci si prajeme, aby náš domov vyzeral dobre a štýlovo, ale oveľa dôležitejšie je, aby sme sa v ňom dobre cítili.

.

.

Vytvoriť príjemný domov sa tak doslova stáva umením, ktoré by sme sa mali naučiť. Ak sa chcete v obývačke naozaj baviť a odpočívať, v kuchyni konzumovať lahodné pokrmy a v spálni sa dosýta vyspať aj pomilovať, držte sa rád podľa feng-šuej.

Vchod - otvorená náruč

Vchodové dvere aj chodba by mali privítať rodinu. Už vo dverách by vám malo byť jasné, že ste doma a v bezpečí. Ak je pre vás dôležité rodinné zázemie a uctievate tradičné hodnoty, mali by ste mať masívne a pevné vstupné dvere do domu. Na chodbu si zaveste niečo, čo vám navodzuje príjemné pocity - fotky z dovolenky, fotky vašich detí či obrázky, ktoré vám namaľovali. Proste čokoľvek, čo je typické pre vašu rodinu. Chodba musí byť jednoduchá. Žiadny veľký ani ťažký nábytok. Na masívne skrine radšej zabudnite. Vo vstupnom priestore by malo byť všetko len po jednom kuse - jedna váza, jeden svietnik, jeden obraz a tak podobne. Topánky nechajte chvíľu vyvetrať, ale potom ich schovajte do uzatvárateľného botníku. Vešiak by mal slúžiť len na odkladanie oblečenia pre návštevy. Svoje bundy a kabáty schovajte do uzatvárateľnej skrine.

Kuchyňa - zdroj energie a sily Kuchyňa je hneď po chodbe druhou najdôležitejšou miestnosťou v dome. Tu sa totiž pripravuje jedlo, ktoré je základným zdrojom aktívnej energie, z ktorej čerpáme celý deň. Milovníci klasickej kuchyne by si mali zaobstarať masívnu kuchynskú linku a v kuchyni použiť zemité tóny . Zelené tóny a jednoduchá kuchynská linka sú naopak ideálne pre tých, ktorí radi experimentujú a vyžívajú sa v ľahkých jedlách. Pre všetky kuchyne potom platí, že by nikdy nemali vedľa seba stáť chladnička a sporák.

Jedáleň - jedálenský kút - pocit hojnosti a bohatstva V jedálni by ste mali mať dosť miesta a času na jedlo, ktoré si potom môžete v kľude vychutnať. Podľa toho si ju zariaďte. Do jedálne potom zvoľte zemité tóny . Mal by v nej byť ale aj dostatok svetla, ideálne nad stolom. Keď totiž na jedlo dobre uvidíte, vyvolá to vo vás pocit, že sa máte dobre a nič vám nechýba. Tak si do života privoláte aj hojnosť a bohatstvo. Okolo stoličiek aj stola nechajte voľný priestor, aby ste do seba nestrkali a dalo sa okolo voľne prechádzať. Pri jedle zapaľujte na stole sviečky, energia ohňa totiž zahrieva a pomáha tráviť. Na stenu si zaveste obrazy, na ktorých je zátišie s jedlom, alebo zrkadlo, v ktorom sa bude odrážať jedálenský stôl.

Spálňa - milovaný relax V spálni, podobne ako v kuchyni, čerpáme aktívnu energiu. Tu tiež trávime najdlhší čas v kuse , preto si pri jej zariaďovaní dajte naozaj záležať. Voľte tlmené farby - tmavo modrú alebo pokojne aj čiernu, ktoré upokojujú a zmierňujú energiu. Posteľ musí mať za hlavou vyššiu pelesť, ktorá vytvára pocit bezpečia. V žiadnom prípade ju nestavajte proti dverám, a to ani nohami, ani hlavou . Ideálne je mať posteľ odo dverí v uhle 45 stupňov. Sexuálne aktívny ľudia by nemali v spálni zabudnúť na energiu ohňa. Kúpte si sem sviečky, červené vankúšiky alebo purpurové plátky ruží.

Obývačka - chvíľa pre celú rodinu Táto miestnosť by mala byť zariadená podľa toho, aká rodina je a čo chce v obývačke robiť. Skrátka tak, aby sa v ňom všetci cítili dobre. Uvedomte si, či sa tu budete pozerať na televíziu, rozprávať sa, alebo len tak sa povaľovať a podľa toho vytvorte správnu atmosféru. Tí, ktorí sa chcú v obývačke baviť, hrať hry a stretávať sa, by ju mali mať čo najsvetlejšiu. Dôležité je nechať v nej otvorený priestor, nezastavať ju príliš nábytkom a vyhnúť sa i záplave kníh, ktoré energiu sťažujú. Ak sa naopak celý deň tešíte, že v obývačke budete oddychovať pri televízore a nebudete vôbec nič robiť, zariaďte si ho v tlmenejších farbách. Kúpte si bodové svetlá a kúpte závesy, ktoré tlmia energiu.

domov-podla-feng-suej1

Detská izba - tri v jednom Zariadiť detskú izbu je najzložitejšie, pretože musí spĺňať tri funkcie - je na hranie, na spánok aj na učenie. Ideálne by tak bolo, rozdeliť ju na tri časti: Posteľ postavte tak, aby malo dieťa hlavu k stene a videlo na vchod. V tejto časti izby voľte tlmené farby, pokojne tmavé tapety alebo maľbu s hviezdičkami, ktoré pripomínajú noc. Ak máte dve deti, kúpte im poschodovú posteľ, navodzuje pocit bezpečia. Dole potom nechajte spať mladšie dieťa. Hrací priestor by mal byť otvorený a presvetlený. Dieťa má mať možnosť rozhádzať veci a urobiť okolo seba neporiadok. Sem sa hodí zelená farba, ktorá evokuje prírodu a otvorený priestor v ktorom môže dieťa vyčíňať. Od písacieho stola by dieťa malo vidieť do izby, mať chránená chrbát a bokom alebo pred sebou vchod. Ideálna farba je žltá, pretože podporuje pamäť.

Kúpeľňa - vodný raj Kúpeľňa ani záchod nesmie byť nikdy uprostred bytu. Viažu sa totiž k elementu vody, ktorá sťahuje energiu dole, takže môže prehlbovať depresie aj únavu. Práve preto tu musíte všetko zariadiť tak, aby ste energiu čo najviac dvíhali nahor. Dlaždice nechajte položiť na výšku, kúpte si úzke a vysoké skrinky. Uteráky neskladajte do stĺpikov, ale nechajte ich visieť ideálne od jedného cípu k druhému. Fľaštičky a kefky nech sú postavené. Ideálne je potom mať v kúpeľni okno a aspoň jednu živú kvetinu. Tiež zrkadlo by v kúpeľni malo mať vlastný nasvietenie, aby odrážalo svetlo do priestoru. Pre maľbu aj doplnky voľte zelenú, ale aj oranžovú či ružovú farbu.

.

.

ODPORÚČAME:

Dobrodružstvo na celý život, manželia vyrazili na týždennú plavbu a vrátili sa o 16 rokov

Zaujímavé dizajnové nápady inšpirované prírodou

Prehliadka 50 druhov zázračných kameňov, neuveríte, čo všetko dokážu

Farebné dekorácie na stenu, nápady

Záhrada s vôňou mora, skúste stredomorský štýl

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina