.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako si správne vybrať vhodnú kojeneckú podprsenku ?

  • PDF
4744
Like!

ako-si-vybrat-podprsenku-dojcenie

Vyberte si najlepšie takú podprsenku, ktorá vám poskytne ľahký prístup k prsníku.

.

.

Najlepšie je, ak ju zvládnete odopnúť jednou rukou, takže môžete začať s dojčením aj keď držíte svoje dieťa. Správna podprsenka nesmie nikde tlačiť, aby nebránila odtoku mlieka a nespôsobovala tak opakované úniky mlieka a výnimočne aj zápal. Kojeneckú podprsenku vyberajte až v 9 mesiaci tehotenstvo, nemýľte si tehotenskú podprsenku s kojeneckou podprsenkou. Obvod podprsenky by mal byť o číslo väčší, ako ste zvyknutá. Košíčky si zvoľte tiež o číslo väčšie.

 

Správnu podprsenku na dojčenie spoznáte aj vďaka šírke nastaviteľných ramienok, ktoré sú mäkko podložene, nezarezávajú sa a odľahčujú oblasť ramien a šije.

Svojou pevnosťou doslovne držia prsia, čím sa zabraňuje napätiu a vzniku strií. Všimnite si prsnú podperu zapracovanú v košíčkoch dookola prechádzajúcu do ramienok. Lepšie sú širšie ramienka. Ak tomu tak nie je, drží síce podprsenka okolo hrudníka, ale nezosilnená spodná časť sa prevesuje, prsníky sú ako keby "zaškrtené", dochádza k opuchu bradavky a dvorca, čo predstavuje závažnú komplikáciu pri dojčení.

 

Dieťa sa k opuchnutému dvorcu zle prisáva. Nezabudnite si prezrieť aj zadný diel, ktorý je elastický, nastaviteľný do troch polôh a hrubší pre väčšiu stabilitu pŕs.   Aké vložky do podprsenky ? Najlepšie sú jednorázové, pozerajte na kvalitu. Prsné vložky sú v dvoch verziách - tie čo sa perú a jednorázové. Tie, ktoré sa perú sú vhodné na krátkodobé používanie, napríklad doma, alebo na malej prechádzke. Ich výhoda je že sa dajú prať na 60 stupňov, no nevýhoda v presiaknutí. Jednorázové prsné vložky sú ideálne na dlhšie výlety, pretože sú nepriepustné, ale hlavne hygienickejšie.

 

Vyrábajú sa v tenkých vrstvách, takže sú vhodné aj pod tenké oblečenie. Podprsenku si najlepšie skúšajte už s absorpčnými vložkami. Aby ste mali istotu, že sa vám prsia naliate mliekom do podprsenky vojdú, mala by ste byť schopná vsunúť prsty do vnútornej podprsenky. Zároveň sa uistite, že prsia nie sú nikde príliš stláčané .   S kosticou alebo bez? Samozrejme sú tu stále debaty o tom, či by sa mala či nemala nosiť dojčiaca podprsenka s kosticami. Všeobecne sa odporúča v čase dojčenia nenosiť takéto podprsenky s kosticami.

 

Veľa žien už v tehotenstve začína kupovať práve mäkké podprsenky bez kostíc, ktoré sú pohodlnejšie. Ak chcete mať pekná prsia, dbajte na to, aby takáto podprsenka stále poskytovala dostatok podpory. Rozhodne by mala mať zapínanie na háčiky - zabudnite na naťahovaciu bielizeň. Dojčenie na verejnosti je oveľa jednoduchšie vďaka kombinácii dojčiacej podprsenky a oblečenia, takže získate jednoduchý a diskrétny prístup k prsníku. Ak máte pocit, že predsa len potrebujete viac súkromia, sú k dispozícii aj dojčiace šatky. Dojčenie s dojčiacim šatkou bude pre vás iste ďaleko príjemnejšie.

.

.

ODPORÚČAME:

Brusnice zázračné ovocie liečivé účinky

Ako si privyrobiť na materskej či dôchodku?

15 vecí, ktoré by mala každá žena nosiť v kabelke

Myslíte si že ste mali ťažký pôrod? Táto matka musela ísť pešo 9 dní v mrazoch do nemocnice

Chlapec v dvoch rokoch vedel čítať a na mape poznal 195 krajín aj s ich vlajkami

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina